Září 2018

Hlavně umírněně

2. září 2018 v 12:06 | donPepe |  Úvahy
Pakliže existuje umírněný islám, musí existovat i umírněný fašismus nebo nacismus. Nevím ovšem, co si pod těmito pojmy představit. Snad jen umírněný komunista mi dává trošku smysl, máme jich ostatně v Parlamentu dost.
Zpátky k umírněnému islámu. Musí tedy existovat umírněný násilník (právo Šaría jen se souhlasem obviněného, místo kamenů polystyren, hůl obalena molitanem), umírněný sexuální násilník (používá jen malé množství násilí), umírněný homofob (jen verbální nenávist), umírněný pedofil (s nezletilými má styk jen se souhlasem rodiny a mladé nevěsty). Patrně existuje i umírněné zohavení ženských pohlavních orgánů obřízkou. Na území EU samozřejmě souhlasy písemné, ve shodě s GDPR.
Ale slovo umírněný můžeme rozvíjet i dále. Umírněný xenofob má patrně pifku jen na lidi z jiných světadílů, sousedé s příbuznými kořeny mu nevadí. Umírněný rasista nenávidí jednu rasu nebo svou nenávist dává najevo jen mírně. Umírněná genocida a umírněný holokaust - fakt nevím. Umírněný anarchista obsazuje cizí domy, pěstuje trávu, sprejuje pouze mimo pracovní dobu, jinak chodí do práce (IT nebo politik). Umírněný narkoman nepáchá trestnou činnost a vede řádný život.
Jednou mě v přítmí parku oslovila dvě individua, chtěli cigarety, neměl jsem, tak chtěli peníze. Naštěstí to byli zřejmě umírnění lupiči, postavil jsem se jim na odpor a utekli. Umírněný vrah zřejmě vraždí jen v krajní situaci a zásadně humánně a s citem.
Jen udavači dnes umírnění nejsou, udávají a chlubí se o sto šest. Tak snad aspoň bude umírněný vyšetřovatel popřípadě soudce.
Tak že hlavně umírněně …

Chemnitz - vrcholek ledovce

1. září 2018 v 12:55 | donPepe |  Úvahy
Jako každý jsem zaregistroval případ vraždy v německém Chemnitzu, následné demonstrace, reakce politiků i reportáže v médiích. Vládní politici všechny demonstrující označili za krajní pravici plnou rasistů a xenofobů. Na demonstracích samozřejmě byli, následovaní zase krajní levicí, ovšem většinu protestujících tvořili běžní občane, kteří mají strach o sebe, své děti a blízké a došla jim trpělivost s nečinností vlády. Žádná pokora a sebereflexe politiků přímo odpovědných za tuto situaci jsme se nedočkali.
Zkráceně a zjednodušeně - pozvali sem spoustu lidí, většinou mladých mužů, kteří nemají úctu k ženám a problémy jsou zvyklí řešit násilím a nůž mají jak nezbytný a praktický doplněk. I pachatelé oné vraždy k nim patří. Ze zatím dostupných informací vyplývá, že to bylo loupežné přepadení s cílem získat peníze za každou cenu, o čemž svědčí počet bodných ran a brutalita útoku. Alespoň u jednoho z nich bylo azylové řízení ukončeno s negativním výsledkem a už měl být vyhoštěn, což ovšem úřady nestíhají nebo rovnou neumějí. Další odpovědnost vládních politiků. Jejich počínání se dá opět zjednodušit - pozvat uprchlíky, většině neudělit azyl, nevyhostit je, rozmístit je po EU, strčit hlavu do písku a čekat, že se to samo nějak vystříbří.
Vyhošťování se všeobecně nedaří a když už dotyčného naložíte do letadla, blondýna svým chováním znemožní odlet. Odbočím od tématu - být já majitelem letecké společnosti, dámu popadnu a vyhodím z letadla na první dobrou. Tak že zachránila před deportací násilníka, který týral svou ženu a děti. A Alláh ví, co má ještě na triku dalšího. Což otvírá další téma, jak v nekontrolovatelném množství do Evropy proudili a proudí násilníci, váleční zločinci a vrazi. Ať už usvědčení nebo ne. A samozřejmě, že při deportaci jim doma hrozí vězení nebo smrt, jako každému "normálnímu" zločinci. Pak se stává, že opravdová uprchlice a oběť potká v Německu svého otrokáře a trýznitele, opět za vydatné pomoci úřadů. K pláči nebo k smíchu ? Opravdu směšně pak působí, jak usvědčení somálští piráti i s rodinou pobírají sociální dávky a v klidu si žijí na území EU nebo nebozí uprchlíci si za peníze ze sociálních dávek jezdí každou chvíli na dovolenou do země, s které přeci museli uprchnout.
Zpátky k Chemnitzu. Narůstal počet migrantů, vzrůstal počet obtěžování žen a dětí nejen na plovárnách, vzrůstala drobná kriminalita, obchody začali zavírat dřív, některé zavřeli úplně, po setmění starousedlíci raději nevycházeli. A policie a úřady ? V podstatě nečinné. Pak se stane vražda a lidi si řeknou a dost. A vyjdou do ulic. Jsou ihned označeni za rasisty, xenofoby, nacisty a fašisty. A vláda na ně pošle zástupy policistů a těžkooděnců. Najednou je policistů dostatek a konají.
V menším měřítku to známe z každého většího českého města. Nějaká problematická ubytovna, pár nepřizpůsobivých, celý den se poflakujících pod vlivem alkoholu nebo drog, obtěžující školáky a pracující sprostými nadávkami a vyvolávající konflikty. Z radnic zní nemastné neslané prohlášení, občas je vidět hlídka městské policie. Ale zkuste zorganizovat na daném místě protest proti poměrům. Také jste hned nácek, rasista, xenofob, policistů jak mnichů v zimě v klášteře a z radnice zní: tohle v našem městě nestrpíme.
Ať si každý udělá svůj obrázek o situaci. V každém případě vždy bude existovat určité procento lidí nedbajících zákonů a pravidel bez ohledu na rasu nebo náboženství. A když jim vytváříme podmínky pro jejich pohodlný život, nesmíme se divit, že jich je čím dál více a jsou více slyšet.