Proč mladí preferují levici

19. října 2017 v 16:17 | donPepe |  Úvahy
Samozřejmě hrají roli rodinné a sociální poměry i místo bydliště. Pokud vyrůstáte vedle vyloučené lokality a jste denně svědkem hluku, obtěžování a drobné kriminality, osloví vás spíše pravice. Ale většina se přece jen setkává s problémy pouze zprostředkovaně pomocí médií a internetu. Mládí znamená elán, naději a optimismus. Mělo by být přeci normální, že úspěšní se dělí s neúspěšnými, že se podporují rodiny s dětmi, opatřují se senioři, financuje se hlavně školství, věda a zdravotnictví, vše v souladu s přírodou. Prostě spolu žít v míru, pomáhat si, ochraňovat menšiny a slabé.
Každé volební období je slyšet, že klasické strany selhaly, že je potřeba volit nová řešení. Proto se již dříve dostali do parlamentu Zelení, kteří oslovují asi nejvíce mladé optimisty. Ovšem ti svou šanci hodně propásli. Jejich hašteření, nespolehlivost až trapnost způsobili, že další období se do parlamentu nedostali a pochybuji, že budou mít někdy další šanci.
Jejich místo po té zaujali Piráti, kteří se sice sami jako levicoví nedefinují, ale mladými jsou takto vnímáni. Dále je oslovují tématy využití IT technologií ve státní správě nebo legalizací marihuany. Proto bývají zřejmě nespravedlivě označováni za stranu smažek. Já bych zmenšení byrokracie též přivítal, ale se zkušeností s velkými IT zakázkami různých ministerstvech si myslím, že i zde by narazili v realizaci na spoustu problémů. A starší generace se zase všeobecně bojí zavádění technologií do správy státu. EET, elektronický recept, občanka s PINem, pouze bezhotovostní platby prostě někoho děsí. Ne tak mladé, kteří bez chytrého telefonu a jeho aplikací neudělají ani krok nebo rozhodnutí. Jestli to je dobře a do jaké míry se dá zavést více do fungování celé společnosti ukáže čas.
Mladí doma často poslouchají stížnosti rodičů, jak je vše na houby, všichni kradou a běžný občan nemá zastání. A právem se ptají, proč to tak je ? Proč s tím tedy nic rodiče neudělali nebo nedělají ? Odpovědí bývá, že tomu nemůžou rozumět, a že ještě poznají, jak to na světě chodí. A je tedy logické, že se jim nejvíce líbí ideje rovnoprávnosti, solidarity a štěstí pro všechny. Levicové názory jsou v podstatě součástí dospívání a vzdoru proti zaběhaným autoritám a rodičům. Někteří vytrvají a jsou označováni časem za Sluníčkáře (nemyslím to hanlivě), další vystřízliví a přehodnotí své názory a nebo rezignují a přestanou se o politiku zajímat.

V každém případě je dobré si priority a názory sepsat a po pár letech se nad seznamem zamyslet a zhodnotit, kam se člověk posunul. Dobré je nepřijímat hned v mládí žádná dogmata. A jen bych apeloval na mladší ročníky, kteří si diktaturu proletariátu nezažili a nedokáží posoudit, jak komunistický režim pokřivil společenské i rodinné vztahy, kdy vše patřilo všem, nikdo o nic nepečoval a všichni si kradli pod sebe nebo donášeli na souseda, aby nepodléhaly svodům komunistické strany, jediné zhoubné levice, která nám hrozí. Jinak mladým popřeji mnoho štěstí při volbě a splnění všech ideí a snů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 19. října 2017 v 17:17 | Reagovat

Ještě nejsem úplně rozhodnuta koho budu volit...

2 L. L. | Web | 19. října 2017 v 17:31 | Reagovat

Má dnes vůbec smysl řešit rozdělení na pravici a levici? Já takhle ty strany už vůbec nerozděluji, pojmy jako pravice a levice měly podle mě smysl tak do roku 2013, od té doby se všechno úplně otočilo.

3 donPepe donPepe | 19. října 2017 v 17:36 | Reagovat

[1]: Já taky ne, to je v pořádku. Hlavně jít volit. Oni v podstatě všichni slibují, že se budeme mít dobře, mají akorát jiné postupy a priority řešení.

4 donPepe donPepe | 19. října 2017 v 17:38 | Reagovat

[2]: Máte pravdu, že už se i sami takto nedefinují a toto označení je v současnosti zastaralé. Ale pořád mají programy směřované více zleva nebo zprava.

5 N. N. | 19. října 2017 v 19:16 | Reagovat

Šéfové "pravice" i "levice" chodí večer chlastat do stejné hospody ke stejnému stolu, a společně se tam smějí všem, kteří je musejí celý život platit ze své kapsy. V politice je profesionální, být současně na obou stranách. Co se týče zítřejších voleb, existují již dávno ti, co je vyhrály. Jsou to tiskárny volebních lístků a formulářů a ti, co za to že jim zaručili  tu zakázku, dostali do kapsy tučné úplatky.

6 klavesnicetuka klavesnicetuka | Web | 19. října 2017 v 21:11 | Reagovat

když jsem byla malá tak volby byly jen o tom, kdo letos vyhraje zda ČSSD nebo ODS, dnes je to docela jiné nebo mi to tak přijde...piráty jsem volila kdysi, to ještě nebyli tak profláknutí:-)

letos jsem horko těžko vybírala, četla jsem si programy a vždycky se našlo něco co se mi nelíbilo ale už jsem se rozhodla a k volbám půjdu...

moc zajímavý článek

7 donPepe donPepe | 20. října 2017 v 7:55 | Reagovat

[6]: Díky, já ještě nejsem rozhodnut,mám tři varianty, do odpoledne to rozseknu. Tradiční levice a pravice se už tolik netáhnou, nová uskupení mixují názory obou stran. Hlavní preference lidí jako školství, zdravotnictví, rodina apod. se nemění, ale doba přináší nová témata a technologie a pokrok nová řešení. Někdy možná až příliš rychle.

8 donPepe donPepe | 20. října 2017 v 7:59 | Reagovat

[5]: Zrovna včera jsem viděl reportáž o firmě, která zabezpečuje materiálně volební místnosti už 25 let. Samozřejmě chápu, že většina předvolebních tanečků je pouze divadlo a pak se vždy domluví, nějak. Ale přeci jen se chystá nová situace. Doposud byly dvě strany z větším procentem, vítězná přibrala max. dvě menší strany a stačilo. Letos se dostane tak 5 stran se skoro stejným výsledkem, a na to nejsou zvyklí.

9 ScottWossy ScottWossy | E-mail | 5. května 2018 v 15:45 | Reagovat

*
*
Pictures, images and Video  3 -5  -7 -9 -12 _15 years P0rno
*
Download here: Link1: http://minurl.ru/64o7N
Download here: Link2: https://rocld.com/n8g76
*
*
*
*--

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama