Výdaje neziskovek

29. května 2017 v 9:19 | donPepe |  Úvahy
V novinách mě zaujal krátký článek věnovaný výdajům WHO - Světové zdravotnické organizaci. Ročně totiž vydá zhruba 200 mil.dolarů na cestování. Na boj proti AIDS, žloutence, malárii a tuberkulóze vydala zhruba stejnou částku. Ještě pak zmiňuje, že odstupující ředitelka Margaret Chanová sama létala nejdražší první třídou. A určitě nebyla sama. A dalo by se pokračovat směrem, jak byly peníze určené přímo na pomoc postiženým oblastem využity. Věřím, možná naivně, že většina na přímý pobyt lékařského personálu v postižených oblastech a na prohlídky, očkování nebo zákroky. Ale určitě se tam vešlo i nějaké to sympózium v exotické destinaci s bohatými rauty a programem.
Čím větší organizace, tím větší aparát a každá koruna nebo dolar určené k boji proti nemocem a prevenci proti nim, je rozmělněn mezi cestovní výdaje, mzdové náklady (též nemalé), pronájmy sídel, rauty a reklamní předměty. I to samozřejmě patří k provozu, ale jde o vhodnou míru. A podobné problémy mají další organizace a neziskovky. Běžný občan pak tápe. Má přispět na provoz velké neziskovky nebo organizaci, která svým širokým polem působnosti má větší šanci užitečně využít prostředky nebo pomoci malé místní neziskovce, která bojuje na úzce vymezeném hřišti ? Já osobně jsem asi pro druhou variantu. Ale samozřejmě ani já nepřispívám na potkání, protože v každém městě na pěších zónách a náměstích můžeme potkat spoustu lidí, nabízející obrázky, výrobky, hračky atd. za poplatek, který je určen pro specifický účel nebo osobu. Často je tato činnost nabízena jako brigáda a přivýdělek. Ukáží vám i dokument, že tato sbírka je řádně registrovaná u daného ministerstva a výtěžek je určený tam a tam. Už se ale nedozvíte, v jakém poměru. Trochu jsem se o to zajímal, a zjistil jsem, že registrovaná sbírka znamená v podstatě, že je evidovaná a nahlášená. Ale další kontrola je dost nejistá. Vypozoroval jsem, že často má určitá osoba nahlášenu více sbírek, do ulic vyšle spoustu brigádníků, které odmění procentem z vybraných prostředků, sám si něco nechá na "provoz" a něco snad doputuje tam, kam má. Ovšem to už se jako přispěvatel nemáte šanci dovědět.
Ale můžeme se divit malým, že se chtějí přiživit, když velcí hráči si mohou dovolit utrácet i za luxus ? Já pracuji v místní malé neziskovce za malý plat. Nedovedu si představit, že bychom vykázali městu, kraji nebo ministerstvu výdaje za první třídu, rautíky, výjezdní zasedání vluxusním hotelu apod. Asi bychom brzy skončili.

Přispívejte tedy s rozmyslem, protože peněz je na všechno relativně hodně, problém je ve věčném přerozdělování, fakturování služeb, které nejdou dohledat, smlouvách za pronájem kanceláří, skladů nebo službách IT.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 29. května 2017 v 19:04 | Reagovat

běžný občan musí tápat, protože kdyby byl informován, tak by jako nezainteresovaný nedal na jakoukoli neziskovku ani floka. Jak správně pravil do omylem zapnutých mikrofonů na jedné politické akci rotný Topolánek na dotaz diváka:

Vy ste člověče úplně blbej ? Kdybychom jim řekli co chystáme, z tak by nás nikdo nezvolil.

Dnes již třeba v Tzechbabwe neexistuje 330 miliard důchodových fondů v ještě nezdevovaných bolševických korunách, a mistr Klaus jen žvaní a žvaní o neexistujícím globálním oteplování. Zítra má v 16 hodin v Luxoru na Václaváku autogramiádu. Potřeboval by než natáhne bačkory ještě pořádně přes ksicht botou...

2 donPepe donPepe | 29. května 2017 v 19:35 | Reagovat

[1]: Levá, kam se podíváš ...

3 Cecílie Cecílie | Web | 31. května 2017 v 3:44 | Reagovat

To je vlastně pravda, že nevíme, jak se darované peníze přerozdělí. V tomto směru je úžasná adopce na dálku. A že se peníze zneužívají na jednu stranu ve velkém a na druhou jsou kontroly schopné prudit kvůli halířům, to je asi všude.

4 donPepe donPepe | 31. května 2017 v 7:55 | Reagovat

[3]: Souhlas

5 Lucifer Lucifer | E-mail | Web | 2. června 2017 v 12:05 | Reagovat

Zajisté jste slyšeli o tom, že někdo prodal draho nějakou zavedenou oblíbenou doménu, o co zde jde? Jde zde o to, že když si koupíte novou doménu tak její zviditelnění na internetu trvá minimálně pět let! Já hovořím o zakořenění, které umožňuje růst návštěvnosti, stránka je jako strom a takový strom roste velmi pomalu a trvá mnoho let, než začne dávat majiteli zisk.

Můžete sice existovat bez domény pod provozovatelem blogovacího systému, nebo pod sociální sítí, zde ale nemá vaše existence žádnou hodnotu, která vám přinese v budoucnosti zisk. Nestačí si jenom zaplatit; optimální doménu s koncovkou com, profesionální tvorbu stránky, rychlý stabilní hosting, atd.

Nejdůležitější je být každý den aktivní, a vytvořit zde zajímavý obsah, který je originální a mazat nevhodné komentáře. Nemyslete si, že obsah ukradnete z internetu, vyhledávače dneska už jsou inteligentní, a velmi rychle poznají kradený obsah!

Podnikání je nejvíce o vytrvalosti a profesionalitě, ideální je mít dvanáct domén s podobným zaměřením a věnovat minimálně 30 minut každý den jedné doméně. Zapomeňte na vše, co se snaží vás okrást o čas, na internetu je mnoho systémů, co se snaží vás okrást chytře o čas, jde hlavně o; Seznam, Google, Facebook, YouTube, Novinky, atd. základem je budování zpětných hodnotných odkazů, hodnotu u stránky vytvářejí nejvíce zpětné odkazy!

6 Kalypsó Kalypsó | E-mail | Web | 4. června 2017 v 18:58 | Reagovat

Jako bys mi mluvil z duše. :/

7 donPepe donPepe | 5. června 2017 v 8:12 | Reagovat

[6]: Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama