Nezávislí experti, analytici a soudní znalci

31. března 2017 v 11:30 | donPepe |  Úvahy
... a samozřejmě i politilogové, finančníci atd. V každé debatě nám moderátor uvede nezávislého experta na danou problematiku. Ještě jsem aspoň nikdy nezažil představení závislého experta nebo analytika. Znělo by hloupě, hned by byl v podezření z manipulace, ovšem bylo by to pravdivé. Pak umí rozebrat, co se už stalo, argumentovat proč. O budoucnosti se pak už mnoho nedozvíme, jelikož by to byly spekulace. Že prognózy samozvaných expertů a analytiků nefunují jsme se přesvědčili už mnohokrát. Je až s podivem, kolik lidí se uživí špatnými radami, analýzami a rozebíráním minulosti. A ještě se zštiťuje přízviskem nezávislý. Ale je ovlivněm prostředím, vystudovanou školou, životními zkušenostmi. Většina má rodiny a další závazky. Nemohou tedy jít proti proudu, i když si myslí opak. Pracují jako poradci nebo konzultanti, mají zákazníky se svými zájmy Expert na energetiku z ČEZu rozhodně nezávislý nemůže být. Kdo pracuje pro stát, není nezávislý. A tím se dostávám k nezávislým soudním znalcům.
Nezpochybňuji jejich potřebnost, jelikož soudce nemůže rozumnět všemu a posudky jsou nezbytné. Ale jen u mediálně známých kauz se sejde několik posudků s odlišným výsledkem. Někdo to označí za nezávislost, já bych to nazval šlendriánstvím. A samozřejmě se mohl nechat i uplatit protistranou. Ale dobře, budu dělat, že se jen spletl. A hrozí mu snad nějaký postih ? Myslím skutečný. Někdo může dát i trestní oznámení, ať už na známého nebo neznámého pachatele, když ovšem přímo neprokážete zlý úmysl nebo úplatek, nic se nestane. On přeci jen špatně zvážil fakta, nevzal do úvahy to a to... prostě je jen hloupý ... Vyškrtnou ho snad z databáze ? Ne, spíše to poslouží jako reklama pro ty špatné. Tak že shrnutí - expertů máme plno, nezávislých poskrovnu, jestli vůbec.
Nakonec zmíním úsměvnou debatu, která mě přiměla napsat toto krátké zamyšlení. Proběhla v ČT v rozhovoru s stavebním expertem na asfalt (aspoň ho neprezentovali jako nezávislého). Na otázku, proč se více neopravuje v noci, odpověděl: "V první řadě si musíme uvědomit, že v noci je tma." Moc děkuji za odpověď, do teď jsem žil v nevědomosti.
Hezký slunný víkend všem expertům na cokoliv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 31. března 2017 v 12:24 | Reagovat

V noci by se nejsnadněji opravoval bílý asfalt, protože by byl nejlépe vidět. Z nezávislých expertů se mi nejvíc líbí nezávislí soudci. Jednomu soudci prý dala žalující strana úplatek třista papírů, aby rozhodl v její rospěch. Protistrana dala jen dvěstětisíc úplatku. Soudce proto žalující straně vrátil sto papírů, prý aby mohl rozhodovat nezávisle.

2 donPepe donPepe | 31. března 2017 v 13:04 | Reagovat

Tak to už je další level - naše "nezávislá justice", to už bych se při pátku rozčílil až moc :)

3 N. N. | 31. března 2017 v 16:33 | Reagovat

Nad nezávislou justicí je ještě naše nezávislá policie, a hřeb státu, nezávislá armáda. Tyto svastikami potetované bandy jsou již ale ozbrojené po zuby, a zfetované pod obraz...

4 donPepe donPepe | 31. března 2017 v 19:54 | Reagovat

[3]: I tak se to dá nazvat ...

5 N. N. | 1. dubna 2017 v 8:16 | Reagovat

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Za-kolik-se-prodava-herak-Mlady-topkar-Feri-se-byl-podivat-na-Klinice-424439

Ještě zajímavější zfetované bandy, kterých se ovšem bojí snad i naše protektorátní  armáda..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama