Fotbalová liga - atraktivní produkt ?

12. března 2017 v 9:04 | donPepe |  Úvahy
V poslední době se mluví o změnách v systému zápasů naší nejvyšší fotbalové soutěže. Kluby by rádi za své umění dostaly daleko více peněz od televizních společností. Já už se těším, až si vyjednají smlouvu s placenými kanály a přestanou otravovat ve volně dostupných programech. Začala jarní část sezóny a nemůžu se zbavit podezření, že fotbalisté plány své asociace bojkotují. Svým neuměnín, ležérností a malou snahou snižují cenu televizního produktu. Málo gólů, žádné napadání, čekání na penaltu nebo standartku a na pomoc od rozhodčího. A slovní spojení typu - nepovedený první kontakt, střela mu nesedla, špatný centr, hrubá chyba, překvapil ho míč apod. se jen hemží éterem.
Svěží vítr, který před lety přinesla Plzeň s trenérem Vrbou ve formě atraktivní hry dopředu a makáním po celý zápas je pryč. Fotbalisté brzy zjistili, že v naší lize není potřeba makat celý zápas. Proč jezdit po zadku, napadat, rychlými sprinty se dostávat do šancí, hrát na sto procent ? Výplata přece přijde tak jako tak a diváků stejně moc nechodí, tak není důvod bláznit. V klidném poklusu si chvíli zaběhat, spálit pár šancí. Jo, hlavně tu nulu vzádu, ta je důležitá. Nula vzadu ovšem souvisí s nulou vepředu. Jsou týmy, které ještě nedaly na jaře gól (Bohemians) a výsledek 0:0 je nejčastější skóre. Hned za ním je výsledek 1:0. A to ještě můžeme děkovat rozhodčímu, který aspoň pískne penaltu, aby nějaký gól vůbec padl. Nebo "přehlédne" ofsajd či faul. Diváci by vlastně měli děkovat špatným nebo úplatným výkonům rozhodčích, protože by jinak gólů padalo ještě méně. Týmy jako Plzeň, Sparta, Jablonec nebo Slavia se na pomoc rozhodčích mohou spolehnout skoro každý zápas. Jen když hrají spolu, jeden tratí. Na jeden atraktivní zápas připadá sedm zápasů opěvující nudu a katastrofální umění netrefit vůbec nic nebo se ani nesnažit nic trefit.
Obdivuji diváky, kteří na fotbal chodí. Před nějakými 20 lety jsem též chodil, ale spíše kvůli odreagování, zafandění si, pokecání si a nějaké to pivko a klobása padla. Ale kvůli tomu na fotbal chodit nemusím. Tak že přesuňte tu hrůzu na placené kanály, poplácejte se po ramenou na valné hromadě FAČRU, rozdělte si prebendy a dál kažte mládež taktikou nula vzadu, žádné napadání a počekejte si na stadnartku.
Hoši, děkujem !!!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 padesatka padesatka | E-mail | Web | 12. března 2017 v 10:56 | Reagovat

Pokud fotbalistu překvapí míč, tak je to vážně v pr....(nechci Ti sem psát sprosťárny) na pováženou. Přestala jsem fotbal sledovat, objevila jsem kouzlo biatlonu a jsem spokojená....")

2 donPepe donPepe | 12. března 2017 v 11:05 | Reagovat

[1]: V dávné minulosti jsem biatlon provozoval. I atletika je celkem dobrý sport, ovšem v profesionálním sportu pak i tyto krásné disciplíny kazí doping. A z kolektivních sportů mám nejraději rugby a hokej.

3 N. N. | 12. března 2017 v 14:02 | Reagovat

Děkuji Vám, že jste to smazal.

4 N. N. | 13. března 2017 v 10:04 | Reagovat

Pokud kdysi člověk sledoval vrcholové socialistické sportovce, s úžasem zjišťoval, že jsou to samí vojáci ve vysokých funkcích. Třeba Zátopek byl podplukovník. Pokud se setkal s rusy nebo speciálně východními němci, byly to profesionální fetky. Pokud to sledujeme dnes, je sport něco jako finanční náboženství, a jeho funkcionáři jsou spíše miliardáři než multimilionáři. Pokud se podíváme do tribun, ale i na čtenáře dnešních sportovních časopisů třeba v Metru, je to dokonalá psychiatrie, zřejmě určená k tomu, aby se lidé ožrali a vyřvali předem, a nechodili na protistátní demonstrace. Dnešní stav fotbalu dokonale charakterizuje výrok fotbalového magnáta pana Pelty při jednom rozsáhlém korupčním skandálu spojeném s kolektivním téměř veřejným uplácením hráčů pro potřeby sportovních sázek:

Jaro je cinklý, vole...

5 donPepe donPepe | 14. března 2017 v 8:11 | Reagovat

[4]: Jelikož pocházím z Jablonce, vím o p. Peltovi své. Pro svůj klub udělal hodně, stejně tak pro sebe, členem zastupitelstva je hodně dlouho a vazeb využívá mistrně. Ten se uměl zadaptovat. Je zajímavé sledovat, jak neotrlejší podnikatelé a šíbři pocházejí z fotbalového prostředí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama