Chudák šátek

27. ledna 2017 v 14:02 | donPepe |  Úvahy
První verdikt ohledně údajné diskriminace studentky kvůli nošení šátku dopadl dle předpokladů a selského rozumu. Nedoložením povolení k trvalému pobytu ani nesplnila podmínky k nastoupení studia. A kolik už proces stál, kolik se popsalo papíru, kolik lidí se zviditelnilo z obou táborů. A úplně zbytečně. Po pár měsících se pak ohání nenastoupením studia z důvodů diskriminace.
A já se ptám, jak k tomu přijde ten chudák šátek, který se stal symbolem boje buď s diskriminací nebo s nenávistnou muslimskou ideologiíí. A při tom šátek vždy sloužil k zakrytí hlavy v nečasu a zimě, používal se k nošení různých břemen, byl vhodným módním doplňkem. A co teprve trojcípý šátek. Kolik rukou znehybnil, podpíral a pomáhal léčit. A jak by vypadali piráti nebo motorkáři bez šátku ? Já sám jsem se něco nanosil šátku po barech a hospodách. Dodnes šátek používám ke zkrocení své kštice při sportování. Tohle si šátek opravdu nezaslouží, být propůjčen k nějakému ideologickému a náboženskému boji.
Každá vyjímka v pravidlech přibližuje chaos. Jsem vyznavačem SM praktik ? Mám přece právo na podle toho se oblékat ? Tak že prostě budu chodit do školy v latexu a v masce se zipem. Právo na víru a orientaci nikomu neberu. Ale mají se ostatní přizpůsobovat ? Z náboženských důvodů si nosí šátek, ale já nemůžu chodit vystrojený jako pirát. Ani toho papouška na rameni mi škola nedovolí. To je opravdu skandální, zneužívat módní doplněk v boji za práva. A z druhé strany. Jsou lidé, které bych radši viděl jen zahalané. A nejen pod šátkem, klidně na ně hoďte deku.
Šátkem to začne, pak je škola povinna vyjít vstříc jídelníčkem, zakáže ostatním se oblékat do minisukní, protože muslim má právo na své prostředí. A opovažte se v jeho blízkosti grilovat vepřové. To je útok na jeho víru. A nechte ho se v klidu oženit s tou desetiletou dívkou, už má menstruaci, tak že je to žena. Já se asi dám na uctíváníí indické bohyně Khálí. V opuštěném lomu vystavím chrám a na ulicích si budu vybírat lidské oběti. A stát mi to pěkně dovolí, protože já na to mám přece právo, má víra mi to dovoluje a ostatní se musí podřídit.
Tak že šup, šátky na hlavu a do ulic. Šátek na hrad. Vyhoďte ortézy, fixujte šátkem. Vyhoďte čepice, stříhejte kapuce. A nikdo vás nesmí odnikud vyhodit s šátkem na hlavě ani na ruce, popřípadě kolem krku. Ani z bazénu nebo ze sauny. Protože na to máte přece právo, ne ?!
Předem se těším na komentáře o mé xenofobii a nenávisti. Ale vraťme šátku jeho důstojnost a nepoužívejme ho k ideologickému a náboženskému boji. Nezaslouží si to. Ať žije šátek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ortie Ortie | Web | 27. ledna 2017 v 18:04 | Reagovat

Já šátek v zimě nosím, když zapomenu čepici a potřebuji si něčím zakrýt hlavu, na krku většinou šátek mám, takže ho nosím k praktickým účelům.
A když se podíváme na české kroje, tak u žen většinou šátek nechybí (tedy alespoň ne v zimě)

2 donPepe donPepe | 27. ledna 2017 v 18:40 | Reagovat

[1]: Přesně tak, šátek je prostě doplněk oblečení a ne symbol víry.

3 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 28. ledna 2017 v 12:18 | Reagovat

Není to jen tak státi se Thugem
Pokud to bylo možné, vraždili žlutým šátkem Rumaal, symbolem bohyně Kálí, a po oloupení své oběti pohřbili s přesnými rituály (posvěcení krumpáčů, obětování cukru).
Protože jejich organizace byla přísně utajená a protože pro své vraždy měli náboženskou záminku, byli chápáni jako regulérní, daně platící řemeslo a chráněni před pronásledováním...

4 donPepe donPepe | 28. ledna 2017 v 17:42 | Reagovat

[3]: Tak nějak :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama