Rusko, gangster světového sportu

10. prosince 2016 v 14:53 | donPepe |  Úvahy
Mě osobně zpáva o řízeném dopingu v ruském sportu nepřekvapila. Od dob komunistického režimu a cílů uspět za každou cenu, se nic nezměnilo. A co dál ? Žádná sebereflexe, zamyšlení nebo snad kajícnost. Z ruské strany slyšíme jen bláboly o politickém tlaku ze strany EU a neuplatňování kolektivní viny.
Co znamená nejnovější zpráva pro sportovního diváka ? Že si v letech 2010-2015 Rusko dělalo ze všech srandu, i když je to vlastně k pláči, na všech velkých mezinárodních akcích (a v jiných letech pravděpodobně též). Doping ve velkém, manipulace se vzorky za asistence tajné služby, uplácení představitelů MOV a různých sportovních svazů a organizací. Začalo to ohalením atletů a pokračuje napříč všemi sporty. Degraduje to profesionální sport i olympijský duch jako celek.
Komerce, peníze za televizní práva nebo od sponzorů nade vše, úspěchy sportovců jako odvedení pozornosti od problémů ve společnosti - ukázková propaganda. A většina funkcionářů jen tiše našlapovala kolem podvádějících Rusů nebo je rovnou kryla. Je to přeci velká země, světová velmoc se silnými sportovními svazy. Nemůžeme si to s nimi přeci rozházet. Šup, hlavu pěkně do písku.
A Rusové umějí využít slabosti druhých a budou se chovat stále stejně - podvádět a lhát do poslední chvíle. Domácí propaganda je pak vylíčí jako oběti politické zvůle a obav soupeřů ostatních zemí. Vyloučit je všechny, sebrat jim pořádání všech mezinárodních akcí a třeba po dvou letech přísného dohledu se uvidí. Jenže to zase neprojde. O všem se hlasuje, hlasující jsou úplatní. Nějaká ta podpora od dalších nedemokratických států z Asie, Afriky a Jižní Ameriky se zase najde. Tam všude působí trenéři z bývalého Sovětského Svazu a zavadli tam úplně stejné móresy. Objevují se podezření na sportovce Keni, turecká atletická reprezentace je v podstatě po dopingových skandálech rozprášena.
Rusko se prostě chová jako zločinecká organizace. A představa, že stejné způsoby se upltaňují jen ve sportu, je směšná. Na to si vždy vzpomenu při čtení ruské propagandy na sociálních sítích. V Evropě se stává zvykem zlu neustále ustupovat, jen aby se na nás náhodou nenaštvali. Tak aspoň sestavíme nějakou ostrou rezoluci nebo petici (či-li prosbu).
Pro mě zase o jeden důvod víc nesledovat sportovní přenosy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mirka Mirka | Web | 11. prosince 2016 v 12:50 | Reagovat

Nemyslím, že v tomhle jede jenom Rusko. stačí se podívat na ty čínský vytuněný sportovce...

2 donPepe donPepe | 11. prosince 2016 v 14:45 | Reagovat

[1]: tak Rusové Čínu učí už dlouho, ale třeba v zimních sportech zatím nemá kde brát ...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama