Bezpečnost, prevence i slabiny

23. prosince 2016 v 11:54 | donPepe |  Životní styl
Bezpečnost občanů je nyní hodně propírané téma. Už kvůli teroristickým útokům, jejich hrozbě, prevenci nebo i napadení naší přední tenistky. U tohoto případu bych se zastavil. Střežený dům, všude se zamyká a máme tu přece kamerový systém. Jak to, že to lupiče neodradilo ? Takových bytových komplexů je rozseto po naší republice dost. Správce nemovitosti jako největší prvek bezpečnosti používá právě mantru o kamerovém systému. Ovšem potřebujete stálou službu u maonitoru a někoho schopného ihned zasáhnout. Což by ovšem službu značně prodražilo. Nahrávky pak mohou sloužit jen jako prostředek k vyhodnocení průběhu trestného činu a jako nepřímý důkaz u soudu, který zase jako jediný k odsouzení nestačí. Lidé jsou trochu zblblí z televizních seriálů, kde kamery mají obrovské rozlišení, jsou napojené na vyhledávací programy a hned odhalují všechny delikventy. Samozřejmě takové existují, ale zase jsme u ceny služeb a nákladů na ně. Pak nezbývá policii jen požádat občany, aby podle nekvalitní fotografie nebo záznamu, se přihlásili ti, komu pachatel někoho připomíná. A i když máte kvalitní fotku nebo záznam, tak žádná databáze občanů neexistuje. Musíte mít nějaká data o hledané osobě. Dokonce ani když nemá čistý trestní rejstřík, tak počítač nemusí vyhodit správný obličej. Změnit vzhled není zase nic tak téžkého a kvalitní software je drahý. Na normálním oddělení ho nenajdete. Na služebně jsou někdy vůbec rádi, že mají nějaké připojení, natož rychlý internet nebo kvalitní programy.
A když se rozhodnu loupit v střeženém domě, vyřadit kamery zase není takový problém. Nebo jsem magor a je mi jedno, jestli mě na základě záznamu někdo chytí.
A teď k mezinárodnímu terorismu. Zase otázky typu, jak to že policie nezasáhla ? Jak to, že se již odsouzený podezřelý pyšnil šesti identitami ? Oni uprchlíky a imigranty snad neprověřují ? Prověřují, ale zdroje z původních zemí jsou velmi bídné, ať už nedopatřením nebo možná účelově. Jakmile se jednou dostanou na území EU, tak se prostě pohybují zcela volně a pří jejich počtu by bylo značně naivní se domnívat, že lze sledovat každého. Až po útoku se dá zase zpětně dosledovat pohyb. Ozbrojené hlídky v ulicích smysl mají, i když nebezpečí pro okolí při přestřelce hrozí stejně. Stejně jako pro zkušené vojenské komando by nebyl problém hlídku přemoci a použít jejich zbraně k útoku.
Ale čím více preventivních kroků, tím lépe. Cena bude vysoká, ale každý odhalený nebo odražený útok se počítá. Už schází jen výzva, aby i každý jedinec byl v pozoru. Sledoval dění kolem sebe a nebyl lhostejný. Někdy stačí nemít sluchátka při poslechu hudby, netelefonovat nebo nepsat na sociální sítě. Protože zrovna se na vás může řítit útočník, ať už s nožem nebo v autě a vy nevnímáte okolí, protože jste zabráni do hudby nebo chatu.
Příjemné a bezpečné svátky i Nový rok všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 23. prosince 2016 v 15:25 | Reagovat

Vždycky jsem se musel tiše usmívat různým bepečnostním systémům, zejména bezdrátovým kamerám a nebo GSM a pod radiosystémům, protože dnes již i málokterý cikán chodí krást bez jammeru.

2 donPepe donPepe | 23. prosince 2016 v 22:21 | Reagovat

[1]: Na každou technickou vymoženost existuje protizbraň.

3 N. N. | 24. prosince 2016 v 11:09 | Reagovat

Existuje li na každou zbraň protizbraň, nejsou ti zbrojní a protizbrojní výzkumníci buď úplní idioti, a nebo nedělají to schválně, protože jsou spolu smluveni ?

4 donPepe donPepe | 24. prosince 2016 v 16:27 | Reagovat

[3]: Vývojáři všech zemí, spojte se. Pravděpodobně existují firmy vymýšlející hrozby a zároveň obchodují s obrannými prostředky.

5 N. N. | 25. prosince 2016 v 11:23 | Reagovat

To tvrdil již markýz de Sade v předminulém století: Veškerý pohyb na zeměkouli se skládá zpoloviny z páchání zločinů, a z druhé poloviny z jejich podporování.

Teď jde jen o to, zdali již první zločin byl úmyslem a nebo pouze nedopatřením.

6 donPepe donPepe | 25. prosince 2016 v 20:10 | Reagovat

[5]: A když to víme, musíme dávat na ulici bacha :)

7 N. N. | 26. prosince 2016 v 13:35 | Reagovat

Dávat si bacha je lidské, ale pojďme uvažovat spíše o tom druhém:

... zdali již první zločin byl úmyslem a nebo pouze nedopatřením....

8 donPepe donPepe | 26. prosince 2016 v 17:09 | Reagovat

To je hodně subjektivní, co jest pro jednoho nedopatření nebo dokonce ospravedlněný čin, pro jiného může znamenat zločin. A platí i pro různé státy, vyznání apod.

9 N. N. | 26. prosince 2016 v 17:31 | Reagovat

Pokud platí že "kšeft musí běžet kdyby fotr z truhly koukal, a na hrobě mu svítili svíčkama bez knotu", a nebo se to stane dokonce doktrinou, tak principielně zločin neexistuje, a policie a různé další ochranné a represivní složky jsou  zbytečné, protože jen ruší podnikatele v podnikání.

10 N. N. | 26. prosince 2016 v 17:33 | Reagovat

V podstatě nejen ruší podnikatele v podnikání, ale mnohdy mu i úspěšně konkurují...

11 donPepe donPepe | 27. prosince 2016 v 16:31 | Reagovat

[10]: A pak můžeme rozebrat druhy podnikání, někdy hraničí s podvodem nebo rovnou okrádají, ať už zaměstnance, zákazníky atd.

12 N. N. | 27. prosince 2016 v 22:15 | Reagovat

Jedna z právních možností jak zlikvidovat kriminalitu je, udělat ji prostě legální. Bohužel by pak ovšem ztratily význam / a tím i pracovní příležitost/  všechny bezpečnostní složky, a proto se to zřejmě ještě nerealizovalo. Opačná možnost je, sdělit lidu, aby všechny zločince vymlátil, a dívat se na to, případně mu pomoci. / Filipíny/. A nebo to prostě nenápadně vymejšlet, realizovat,   podporovat a snažit se to regulovat, jak to radí markýz de Sade......

/ Už jste někdy střelil někoho do hlavy ?/

13 N. N. | 28. prosince 2016 v 13:41 | Reagovat

Doufám, že jsem Vás svým posledním dotazem nešokoval. Kdysi jsem se svým kamarádem, který hledal zaměstnání, obcházel bezpečnsotní agentury, já ve skutečnosti nehledal flek , protože jsem na volné noze, jen jsem studoval poměry. Člověk by řekl, bezpečnsotní komunita, a když se začne lámat chleba, prakticky všichni to jsou profesionální zločinci. Otázka zdali jsem už někoho střelil do hlavy byla jedna z nejobvyklejších. Kladla se ale až pak, co člověk vyplnil někdy i knižní dotazníky. Kolega to vždycky dvě hodiny pečlivě vyplňoval v kanclu, kousal tužku protože to byly otázky, na který normální člověk nedovede odpovědět, já vždycky jen prolistoval, a na otázku zdali jsem byl někdy v branných silách nebo StB odpověděl dingírem " ..v podstatě ne...", a ostatní vytrhal tužkou jen náhodně A/N.Pak jsem vždycky sral smíchy, když perzonalisty nikdy nic nečetl, je nalistoval tu stránku, a vyjevil se: Co to znamená "v podstatě ne...". Kolegu pak vyhodili, protože vždy odpověděl NE, a do kolonky pod tím to ještě zdůvodňoval. Nme se již na nic dalšího neptali, a několikrát mi hodili kvér, a řekli abych vystřelil v kanclu. Protože v tom byla vždycky jen slepá, strčil jsem hlaveň většinou do skříně, zaklapl dveře, a než stačil zařvat,  opálil jim tam nějaké papíry. Pak jsem se jich měsíce nemohl zbavit, protože jsem jako amatér nevěděl, že mají skoro všude ve stole čtečku mobilů, a jak tam vlezu a sednu si na židli, tak vědí hned všechno, protože to mají v počítači.../ Taky jste někdy musel střílet v kanclu ?/

14 donPepe donPepe | 29. prosince 2016 v 17:45 | Reagovat

[13]: Tak do hlavy ani nikam jinam jsem nikoho nestřelil, výcvik ale mám, na střelnici jsem byl mnohokrát, ale naposledy tak před 12 lety. Jsem rád, že umím se zbraní zacházet, i když žádnou nevlastním. Jinak ve svém životě jsem zažil několik situací, kdy mně mávali kolem hlavy pistolí. ale když se nepřidá alkohol, jde většinou o zastrašovaní. Navíc s každým metrem a pohybem je trefit se složitější, když to teda není nějaká automatická vojenská puška :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama