Zombie filmy a seriály

17. října 2016 v 13:45 | donPepe |  Volný čas
Po seriózním tématu voleb (i když i to může být sporné), zabrousím k odlehčenému žánru tzv. zombie filmů a seriálů. Přiznám, že sleduji a bavím se. Existuje nepřeberné množství seriálů a filmů různé úrovně. Beru je s nadhledem, i když i zásah do hlavy by měl být vysvětlen s většími podrobnostmi. Useknutí hlavy funguje u všech příšer, ale při střelení nebo bodnutí bychom museli zasáhnout přesně tu část mozku se základními pudy. Nechce se mi hledat, v které části to přesně je, ale nemusel by stačit jen prostý zásah do hlavy. Ve většině filmech a seriálech pokračuje nekróza buněk, tak že by stačilo počkat, až odpadne maso, šlachy se uvolní a bude bezpečno. vše by samozřejmě urychlila zima a nástup jara. Ale to by nemohlo vzniknout tolik řad.
Zajímavější je pozorovat vývoj charakteru postav, jak v krizi začnou i u přeživších převládat jen základní instinkty. Podobné situace a skupiny vznikají i ve filmech a seriiálech z postapokalyptického světa. A jsou vykresleny vesněs dobře, já si dokonce myslím, že v reálu by vypadalo ještě hůře. Většina lidí už bez techniky a technologií neumí žít. Žádné pěstování, chování zvěře, šetření a efektivní využití toho, co nám zbylo nebo nás obklopuje, ale jen rabování, loupení a vraždění. V první fázi by se hordy z velkoměst vrhly na venkov.
A zajímavé je, že sem ještě neviděl seriál nebo film, kde by přeživší využívali k přepravě kola. pořád hledají auta, motorky, čerpají benzín z vraků. Uznávám, že auto je bezpečnější, než kolo. Ale na kole ujedu i lesem, je rychlé a tiché. I na přepravu lidí a meteriálu je vhodné, dá se připojit vozík atd. Určitě lepší než se vláčet se vším pěšky.
Třeba mě scénáristi brzo překvapí, skupina vyrabuje obchod s koly a bude se tiše a rychle přesouvat krajinou. Já bych to tak udělal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama