Volby, sliby, párky

6. října 2016 v 11:38 | donPepe |  Úvahy
Tak o víkendy se otevřou volební místnosti a hurá, můžeme volit hejtmany našich krajů. Pominu fakt, že jeden čas fungovala republika i bez krajů. Možná by se hlavní představitel kraje měl nazývat kníže a ne hejtman, když si kraje vystavěly takové paláce a zaplnily je svými pohůnky. Já od listopadu nikdy nebyl ortodoxní levičák nebo pravičák. Z tradičních sztran jsem nikdy nevolil jen konmunisty, z nových slepenců ANO. Po listopadu se komunisté rozlezli do všech stran, tak že možná jsem bývalé komunisty vlastně volil. Spíš určitě.
Co mě vadí na současných kandidátkách na kraj nejvíce je četnost jmen z obecních zastupitelstev. Buď vědí, že v dalších volbách nemají šanci nebo chtějí sedět na dvou židlích. S jídlem roste chuť a všichni politici mají po čase zřejmě názor, že jen oni vědí, jak vyvést občany z marastu, resp. že jen oni umějí vládnout. I pár poslanců jsem tam zahlédl. Poslanec, člen krajského a obecního zastupitelstva, člen několika dozorčích rad. Jak to pak budou stíhat ? Nebudou, o to jim ani nejde. O peníze a moc jde především.
To mě přivádí k mé nerozhodnosti, zda jít či nejít a koho volit. Ty, které volit určitě nebudu už jsem vyházel. Zbylo mně pár lístků, tak snad do zítra vnitřně vyřeším. I když nevěřím v žádnou pozitivní změny. Když si přečtu hesla programů různých stran a hnutí, mělo by být jedno, kdo vyhraje. Protože všichni chtějí průhlednější zdravotnictví bez korupce, levnější dálnice a enrgie, sociální bydlení pro potřebné až po zatočení s uprchlíky a výstup z EU. Spoustu dalších hesel bych vymyslel i já. S recepty to bude už složitější.
Ale asi není potřeba, stačí rozdávat párky a ovce přijdou a hlas vám dají. Asi si lepší vládnutí nholt nezasloužíme. Tak přeji všem zodpovědnou nebo šťastnou ruku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 6. října 2016 v 17:36 | Reagovat

Suvereně nejnebezpečnější pátá kolona zdejší Tzechbabwe jsou stálí voliči této fantasmagorie. Kdysi dávno otcové a dědové dnešních komunistických dětí si dovedli vynutit právních 99,9 procenta. Pokud zkoumáme dnešní totální fantasmagorii "nadpoloviční většiny", s úžasem se seznamujeme s b absurdním volebním podvodem, kdy jsou konkrétní činitelé zvoleni v podsatě i jen několika tisíci hlasy, a přitom se jako politici dostanou trvale do palamentu. Jako to správně říkal americký spisovatel O.P.Rurke:

Parlament je banda kurev. A problém takzvané "demokracie" je v tom, že jsme si ty kurvy do parlamentu nasadili sobě a ostatním sami.

Gratuluji Vám k pocitu suverenity, kdy jste stále přesvědčen, že když zlodějům a psychopatům, kteří Vás leta manipulují,  hodíte do bedny  hlas, něco se změní...

2 donPepe donPepe | Web | 6. října 2016 v 19:57 | Reagovat

[1]: O tom nejsem vůbec přesvědčen, ale je to pořád lepší než v Rusku, Severní Koreji a spoustě jiných zemí :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama