Piktogramy škodlivosti vysílání

21. září 2016 v 10:58 | donPepe |  Volný čas
Dnes má vláda mimo jiné projednávat povinnost televizního vysílání označovat programy různými pitkogramy, které mají znázorňovat údajnou škodlivost na převážně děti a mládež. Má jich být celá řada znázorňující sprostý slovník, znázornění sexu, násilí, užívání drog a nevím kolik dalších. Mají být uvedeny v programu a zároveň vidět na obrazovce. Tak mě napadá, aby tam zbylo místo pro samotný pořad.
Mně se zdá opravdu, ale opravdu velmi směšné. Za prvé podceňujeme děti, já bych na jejich místě dle piktogramů naopak vyhledával a třídil, co mě zajímá. Na druhou stranu se zříkáme odpovědnosti na výchovu dětí. Já nemám zapotřebí, aby mi někdo sděloval, co je škodlivé nebo ne. rozhodnu se sám. Hlavně je důležité s nimi mluvit o znázornění čehokoliv. Například bych všem dětem pouštěl díl Myšlenek zločince, kdy tam zazněla zásadní věta, že děti neustále strašíme cizím pánem v plášti, aby nenastupovali k cizím lidem do auta (což je taky správné), ale pedofil je právě někdo, koho dobře známe, milý soused, kterého mají všichni rádi. Mé dceři bylo asi deset, kdy ten díl viděla a pak jsme se o tom bavili. Jo, a prima za ten díl, který dávali v podvečer, dostala pokutu od té slavné Televizní rady. Někdy mě opravdu vytáčí, čím se zabývají politici, na co mrhají časem a penězi z našich daní.
Už mě jen rozčiluje vypípávání sprostých slov. Připadá mi trapné, když jakékoliv dítě si na svém tabletu najde kanál youtube, a tam sleduje daleko horší a stupidnější programy, kde možná nemluví sprostě, ale vedou děti k naprostému idiotismu. Fakt super, když jí jako prase a vydělává si tím. Ale dobře, taková je doba. Televizní vysílání je už archaické a nějaké vy....né piktogramy naši mládež a děti neochrání. nehledě na to, že už i přiblblé animované seriály na páchají více škody, než sprosté slovo nebo zobrazení násilí a sexu. Neodbýt děti slovy, na co to koukáš, jsi ještě malej nebo tomu nerozumíš, následuje trest bez dalšího vysvětlení. Vysvětlit, proč to v takovém pořadu nebo serálu je, jak to bývá ve skutečnosti (někdy lepší nebo horší). ony si to nějak přeberou.
Pořád mám dojem, že někdo se chce přes různou cenzuru zviditelnit. já si ještě pamatuji cenzuru komunistickou a nechci jakoukoliv jinou. nezříkám se odpovědnosti za to, na co koukám nebo sledují mé děti. Protože, co si mohou najít na internetu ... kolikrát se orientují více a rychleji než rodiče.
Tak že bez cenzury, s nějakými piktogramy jděte do prdele, vážená Rado.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 21. září 2016 v 11:36 | Reagovat

Myslím že je na rodičích, aby vysvětlili svým dětem co a jak. Je směšné piktogramovat nahotu, když se můžu na porno stránky dostat jednoduchým kliknutím na tlačítko "je mi 18 let" a nikdo to stejně nezjistí.
A moc ráda bych viděla piktogram pro zobrazení sexu, doufám že je alespoň tématický :D

2 donPepe donPepe | Web | 21. září 2016 v 13:33 | Reagovat

[1]: Já sám jsem zvědavý, jak to bude vypadat :)

3 Alka-fejetony Alka-fejetony | E-mail | 21. září 2016 v 15:24 | Reagovat

Souhlasím s tím, že "piktogramit" nevhodnost, je blbost. Vzpomínám na dobu, kdy jsem ještě ani ne pubertálním děckám VYSVĚTLOVALA debilní seriál ...90210, páč tam každej spal s každým a drogy byly problémem jen u hodně zanedbatelných vedlejších rolí...

A inu ano, EU to jaxi má v zákonech. Zatím - co vím - to u Němců funguje tak, že prostě všechno po 22. hodině je s hvězdičkou a šmitec.

4 donPepe donPepe | Web | 21. září 2016 v 16:08 | Reagovat

[3]: hlavně mi přijde v dnešní internetové době v televizi cokoliv kategorizovat, bohužel se tím živí dost lidí, dělat nepodstatné věci za podstatné finance :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama