Konzumace piva a vědecká studie

20. září 2016 v 11:59 | donPepe |  Úvahy
Se smíchem jsem si přečetl závěry studie švýcarských vědců o konzumaci piva a jeho účincích na komunikace a sexualitu. Pečlivě vybraná skupina 60 lidí konzumovala, komunikovala, prohlížela obrázky se sexuálním podtextem. A heuréka, po pití piva jsou lidé přívětivější, usměvavější, "pivní brýle" skutečně existují a ženy jsou povolnější.
Článek o studii už neuvádí, kolik stála, jak dlouho trvala a kolik se toho vypilo. Jako pokusný objekt bych se takové studie rád zúčastnil. Myslím, že existují daleko větší problémy ve společnosti, než aby se plýtvalo penězi a časem na potvrzení známého. Kdo si občas zajde na pivko, ví sám, jak funguje. Zajímala by mě hranice, kterou studie měla. Též z vlastní zkušenosti vím, že po konzumaci mnoha piv, komunikace vázne a je dost nesrozumitelná. Stejně tak na sex je možná chuť větší a na výběru moc nezáleží, ovšem výkon může být dost chabý bez požadovaného konce. A ráno si člověk říká: bylo to dobrý ? Nebo hůř: a bylo vlastně něco ?
Lidé vždy pili kvůli uvolnění napětí a zahánění chmur a stresu. Jen kdyby nebylo toho vystřízlivění a kocoviny. Tím by se mohli vědci zabývat. Jak přežít ráno po večírku, to by byla studie. Třeba s ní někdo přijde a já se možná přihlásím. Jinak bych se asi divil, na co všechno jdou vědcům peníze a jaké projekty se hradí z daní. Připomíná mi film Vrať se do hrobu. Nevím už, jak se jmenoval onen ústav, pro který dělal ženatý tčicátník průzkum o mládeži přímo ve čtvtém ročníku gymnázia jako student. To by mě asi též bavilo, kdo by se rád nevracel do bezstarostnosti mládí. Je mnoho obecných pravd, každý je žije a život mu je připomíná. Tak že snad nám ještě vědci nemusí dokazovat účinky alkoholu. Měl jsem pracovat v oblasti sociálních věd, to by byly projekty. Mohl bych dokázat, že když se přejídám, že tloustnu. Když ve vztahu dochází k neustálým rozepřím, tak nefunguje, když je málo financí, člověk je ve stresu, když budu říkat do očí jen pravdu, je jen ptázka času, až nějaká přilétne, o tom, jak nejrychleji vytočit úředníka, jak rychle zasáhne policie při vandalismu a tak dále.
Tak si dnes dejme jedno pivo, ať se nám komunikuje lépe a s úsměvem, a třeba po pár pivkách najdeme toho jediného vyvoleného životního partnera. Aspoň na tu malou chvíli, než vystřízlivíme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 20. září 2016 v 14:49 | Reagovat

Tak na tohle fakt nepotřebuju studii :-)
Můj drahý normálně moc nemluví, ale po třetím pivku už mmu to mluví samo.
A já sice mluvím pořád, ale po čtvrtém pivku mluvím hlasitěji.
Jen si po tom pivku nepřijdu krásnější :-)

2 donPepe donPepe | Web | 20. září 2016 v 16:22 | Reagovat

[1]:Hezky řečeno :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama