Kdo že to jsem ?

26. září 2016 v 9:54 | donPepe |  Životní styl
V první řadě člověk, obyvatel planety Země. To mně bylo dáno. Dál jsem muž, heterosexuál. I když si nedělám iluze, jak by to skončilo při ztroskotání na pustém ostrově s dalšími námořníky. Pokud jde o vyznání, hlásím se k ateismu. Kdo ví, třeba ještě tzv. prozřím, ale pravděpodobnost je malá. Všechny své životní kroky řídím já, ve svém jménu, na nikoho se neodvolávám. Snažím se řídit svým vnitřním etickým kodexem. Něco z desatera byse tam i našlo, s něčím zase naopak nesouhlasím. Všechno náboženství mělo na začátku zřejmě dobré úmysly a nápady, ale pak se to zvrhlo v boj o peníze a moc. Lidi jsou zkrátka potvory.
Jsem já potvora ? Dokážu být. Souvisí s dalším statusem (před deseti lety bych to nepoužil), jsem otcem. Když by někdo ohrožoval mé dítě, mou rodinu, využil byc všechny dostupné prostředky k ochraně a z Bible bych si půjčil: oko za oko. Jinak výchovu dětí beru jako největší dar, co byl dán. Jsou to nejkrásnější chvíle života a dle mého pravým smyslem našeho bytí. Kdo podlehne konzumnímu stylu života, hromadění majetku a užívání si, odkládá založení rodiny nebo si děti vůbec nepořídí, hazarduje s lidstvím.
Dále jsem přítel zvířat. I hmyz se snažím spíše z bytu vypudit, než zaplácnout. Například pavouky nechávám v klidu, až mě někdy štve, že mají volné pole, ale mouchy a mušky neustále otravují. Ne nadarmo se říká, kdo ubližuje zvířatům, nemá rád lidi. Já bych poopravil, že trpí psychickou poruchou nebo poruchou chování.
Dál jsem neřidič, pro tuto cestu jsem se rozhodl sám, sice jsem omezený ohledně cestování, závislý na jízdních řádech, ale pošetřil jsem své duševní zdraví neabsolvováním stresu za volantem. A jako v té pohádce, nejdál dojdeš po svých. Odpadl by tí např. problém s aklimatizací na nové časové pásmo v důsledku letání.
Též jsem neuživatel tzv. chytrých telefonů a tabletů. Nevím ještě, jak dlouho budu odolávat. Proti srsti mi je hlavně to nutkání, každou chvíli se podívat na displej, každou poznámku na sociálních sítích vám hodí signál, každý mail se řeší hned, každá fotka a poloha sdílí. Pak sedíte v kavárně nebo hospodě a každý je uzavřen ve své bublině virtuálních vztahů. Nehledě na to, že kolem vás pobýhají zmatené skupiny lovců bůh ví čeho.
Dále jsem občasný konzument alkoholu. zajít si na pár piv s přáteli beru jako ventil. Byly doby, kdy jsem zvládal i bez piva, ale něčím člověk hřešit musí. Jinak se snažím žít celkem zdravě, váhu si držím na stejné hodnotě s dvěmi vyjímkami - letní grilování a vánoční svátky.
Pravidelně sportuji, i když s rostoucím věkem jsem na sebe opatrnější. Dříve hlavně tenis, ovšem s přibývajícími rodinnými povinnostmi mých druhů v raketě, se sejdem méně často. Od začátku tohoto roku jsem začal pravidelně chodit cvičit do posilovny. Nejedu na krev, nehoním svalovou hmotu ani kila. jde spíše o protažení zpevnění a nějakej ten pokec. A kolikrát si nádherně vyčistím hlavu a z fyzického cvičení se stává hlavně psychické.
Co mě ještě čeká ? Tak doufám, že vnoučata, kterých si užiju ještě ve svém produktivním věku a plné síle. A nakonec snad několik desetiletí v poklidném důchodu při nicnedělání, kde mi bude oporou průběžný důchodový systém (ha, ha) a mé úspory v třetím pilíři (snad).
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 kouzelnakrajina kouzelnakrajina | Web | 26. září 2016 v 11:09 | Reagovat

zajímavé =)

2 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 26. září 2016 v 22:11 | Reagovat

Jako sport doporučuji plavání.
Neboť kdo v tom umí plavat...

3 donPepe donPepe | Web | 27. září 2016 v 7:34 | Reagovat

[1]: Díky

4 donPepe donPepe | Web | 27. září 2016 v 7:35 | Reagovat

[2]: Dík, ale to mě moc nebaví :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama