Odškodnění za únos ?

18. srpna 2016 v 10:16 | donPepe |  Úvahy
Tento článek je rozhořčenou reakcí na jeden konkrétní případ. Jde o loňský případ únosu čtyř Čechů v Libanonu, které skončilo propuštěním teroristy jako výměna. Jinak samozřejmě nic proti odškodnění obětí trestných činů nemám. Ale zdá se mi do nebe volající (a to jsem ateista), když v podstatě advokát teroristy dostal zaplaceno několik miliónů za údajné "právní služby" a zorganizuje nesmyslný výlet do nebezpečné oblasti. Selský rozum mi říká, že dobře věděl nebo aspoň tušil, co se stane a dostal zaplaceno za přibrání dalších lidí na výlet. Čím více unesených lidí, tím lépe. Doufám, že policie i rozvědka vyšetřuje a jeho podíl se nakonec prokáže, i když moc chytrosti zrovna neprokázali, když se nechali vmanipulovat na "výlet do Libanonu." Ke cti jediného rozvědčíka svědčí apoň to, že jako jediný po státu odškodnění nechce.
Ostatní členové - dva reportéři, překladatel a obhájce teroristy si z nás, daňových poplatníku, dělají legraci. Obhájce to zorganizoval, překladatel jel za peníze a reportéři za peníze a možná slávou nebo dobrodružstvím. Nikdo je nenutil. Věděli, kvůli komu tam jedou. Spolupráce s teroristy nebo zločinci je nebezpečná vždy.
Určitě trpěli a zažili si své. Ovšem argumentovat, že už před tím bral léky na tlak a srdce a tam nic nedostával, je dle mého zcestné. Tak tam neměl jezdit. Psychické potíže a prožitý stres jsou daní za hloupost a naivitu u jedněch a ziskuchtivosti u druhých.
Stát nemůže odškodňovat každého hlupáka a naivku, kterým se plán vymkne z ruky. To by náš už tak napjatý rozpočet opravdu nezvládl. Těch 40 miliónu, co požadují, bych radši věnoval na odškodnění obětem násilných trestných činů spáchaných u nás v ČR.
Jsem zvědavý, jakse případ bude vyvíjet a jestli vznikne nebezpečný precedens, kdy někdo vymyslí hovadinu (z jiného pohledu geniální plán), kterou si nechá zaplatit od zločince, nechá se unést nebo věznit a pak ještě dostane odškodnění od státu. Jako by nestačilo zeměšnění ČR už jen okolnostmi oného "únosu."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 18. srpna 2016 v 10:35 | Reagovat

to je hezký článek :-)

2 donPepe donPepe | Web | 18. srpna 2016 v 10:54 | Reagovat

[1]: Díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama