Krátké zhodnocení vystoupení na ME

23. června 2016 v 11:46 | donPepe |  Úvahy
Anylýz a hodnocení už vyšlo dost. A ještě jich bude. Chci se podívat na věc z pohledu fotbalového prostředí u nás doma v ligové soutěži, konkrétně z mého rodného Jablonce n.N. Za konec ligové sezóny jsem se styděl. Záchrana Příbrama po domluvené remíze (ať si hráči a trenéři říkají, co chtějí) je špička ledovce. Kvalitních zápasů je málo. Tak 6 za sezónu. Jinak stačí zápasy nějak odehrát, odchodit. Co, výplata přece přijde. Kluby nechávají žít své hvězdy v bublinách jejich velikosti. Trenéři a funkcionáři se vzájmeně poplácávají po zádech. Fanoušek je jen do počtu. Od sponzorů jsou žádány peníze, od měst podpora, ale výchovu kvalitní mládeže s etickýmin zásadami a pokorou od klubů nečekejme. Nadstandartní podmínky berou jako samozřejmost, nemusí bojovat o další lepší angažmá jako generace před nimi.
Kdybychom se zeptali před ME někoho z realizačního týmu, jestli je naše reprezentace kvalitnější a lepší než např. Maďarsko, odpověděl by, že určitě ano. Máme více fotbalistů hrajících v lepších klubech a naše liga je kvalitnější. A všichni dnes víme, jakou hrou se prezentovali Maďaři a jakou my. O Severním Irsku ani nemluvě. I Island se dostal bojovností, zarputilostí a vůlí dál. Bojácnost naordinovaná trenérem na první zápas se nad týmem vznášela zbylé zápasy. Fotbalisté si šli prostě jenom zaběhat a užít si zápas, ne ho bojovností vyhrát. Už od žáků se místo individuálních dovedností řeší taktika. Ta se ovšem dá doučit později. Rychlé převzetí a zpracování míče a drive na bránu musejí mladí fotbalisté dostat do krve co nejdříve. Snad to odpovědným lidem otevře oči a vydají se správnou cestou.
Tlak od Svazu na kluby na výchovu mládeže, od sponzorů na čisté prostředí bez úplatných sudích a funkcionářích. Od fanouška tlak na to, aby každý zápas fotbalisté odjezdili po zadku a ne jako už ve zmiňovaném zaápase Jablonec - Příbram. Podobných zápasů, kde jako o nic nejde, tak co, je v naší lize pořád dost.
Jen nevím, jestli se dají čekat změny od současného vedení. Liga má být sice samostatná, mluví se o videu, ale až čas ukáže, jak čistá či špinavá samostatná liga bude. Na tom záleží, jak kvalitní reprezentace bude, jelikož v kvalitních soutěžích nemáme moc nepostradatelných fotbalistů pro dotyčné kluby.
Tak snad bude lépe, ale svou hrou jsme patřili k nejhorší týmům, a postoupit jsme si opravdu nezasloužili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama