Děti noci

8. června 2016 v 9:08 | donPepe |  Životní styl
V tomto článku se budu věnovat tématu v reálném životě. Termín děti noci asi nejvíce odpovídá fázi dospívání a večírků různého druhu. Je to důležitá fáze dospívání, ovšem není dobré zůstávat v ní příliš dlouho. V dnešní době je ovšem trend opačný, stoupající blahobyt a necílevědomost drží mladé doma stále déle. Protože dokud se nepostavíme na vlastní nohy a nevylétneme z rodného hnízda, jsme pořád dětmi.
Na mou éru dětí noci vzpomínám samozřejmě rád, jako asi každý. Pokud ovšem vzpomínky existují. Já to prožíval v 90. letech minulého století. Napsané to vypadá hrozně. Holdoval jsem výrazně alkoholu, proto vzpomínky někdy nejasné až matoucí. Ale vždy když slyším hudbu v rádiu nebo jiných médiích z těchto let, mozek mi to nastaví na dobu dospívání. A snažím se kontrolovat, aby nezvítězila temná strana dětí noci. Jsem rád, že v mé éře nexistovaly mobilní telefony s fotoaparáty a sociální sítě. Pár sad fotografií z divokých akcí samozřejmě mám. Ale v dobách temna z filmy 36 snímků max. a nekvalitních fotoaparátů nešlo fotit po celou dobu akce. Už jenom výměna filmu osobou pod vlivem byla prakticky nemožná a vedla ke zničení dokumentace. Dnes stačí jen mačkat čudlík a je to. A ještě se rovnou může někde ukládat. To je další nebezpečí. Dnes něco vyvedete, někdo vyfotí, zatweetuje, dá na zeď a při návratu domů máte desítky "lajků, hejtů," nebo komentářů a doma čeká nepříjemný rozhovor o situaci, v horším případě pozdější podání vysvětlení na policii.
Jak jsem psal já holdoval pouze alkoholu, drogy jsem nezkoušel. Nebyly přece jen tolik dostupné jako dnes.Ale všechny návykové látky a chování nás drží nebo vracejí do fáze dětí a nejen noci. Vedl jsem i celkem divoký sexuální život a až se divím, že se mi vyhnuly všechny možné zdravotní komplikace. Mé rodné město čítá zhruba 40 000 obyvatel a někdy je legrace, co dělají vaši kumpáni nebo slečny v dnešní době. Na jakých důležitých pozicích jsou. Existuje i sorta lidí, kteří se právě z fáze Dětí noci nedostali. Někteří za to zaplatili i cenu nejvyšší. Je to nebezpečná doba a je hodně důležité trávit je s dobrými přáteli, na které se můžete spolehnout. Já to štěstí měl, někdy mě podrželi a zachránili, jindy jsem jim to oplatil. Vztahy mezi kamarády se mi zdály pevnější, protože je nenarušovaly virtuální přátelé. Dnes se přátelství uzavírá kliknutím myši nebo dotekem na displeji.
Z toho plyne hlavní ponaučení. Když zrovna prožíváte fázi dětí noci, snažte se mít kolem sebe lidi, na které se můžete spolehnout. Přátelství uzavřené podáním ruky a utvrzené skutečnými zážitky je pořád pevnější než virtuální vztah plný klikání, lajkování, komentářů. Ale možná ze mě mluví jen nostalgie starých časů a neochota se přizpůsobit nové době. Protože k dětem noci patří i konflikty s rodiči a někdy se zákonem. Tak to nepřehánějte, ať se v klidu dožijete fáze dětí noci u svých dětí a máte srovnání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Fredy Fredy | Web | 8. června 2016 v 13:33 | Reagovat

zajímavé :-)

2 donPepe donPepe | Web | 8. června 2016 v 13:38 | Reagovat

Díky

3 Nesse Nesse | Web | 15. června 2016 v 11:42 | Reagovat

článek mě velmi zaujal a myslím, že je v něm i krapet pravdy :)
Vidím to na svém patnáctiletém bráchovi, který si den bez telefoni či internetu neumí představit. O to větší o něj má máma strach, když jí večer telefon nebere, ani nereaguje na zprávy na messengeru.
Každá doba má své pro a proti, ale s tím se budeme muset holt smířit a naučit žít :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama