Ubulené století

21. května 2016 v 13:28 | donPepe |  Životní styl
Žijeme v ubuleném století, resp. my pořád bulíme. V posledních pár týdnech pořád slyším:" jakej hrozný stres, ty zkoušky" nebo skasky o nemilosrdných šéfech, o právu na internet, o právu mít nevypověditelnou smlouvu s tučnýcm odstupným. Představitelé levice bombardují svět názory, na co má člověk právo. A masám se to líbí. Jen povinnosti se nám vytrácejí. Ideální představa pak je, že mám práci, kde se nepředřu a nemohou mě vyhodit, nebo ještě lépe, žádná práce, ale vše ostatní zdarma, počínaje vzděláním a zdravotnictvím a konče příspěvkem na auto.
Já na to mám přece právo. S rostoucím blahobytem ztrácíme soudnost. Flexibilita a chuť udělat se vytrácí. Těm málo odvážlivcům, kteří jdou proti proudu, staví systém byrokratické překážky, jejichž cílem je přerozdělit zdroje, aby se dostalo na ty masy, aby se mohli zvednout z gauče jen v případě voleb. Jestli tu ty zdroje vůbec jsou, nikoho nezajímá. Na zhruba 10 mil. obyvatel Čech vydělává 1,5 miliónu zaměstananců. Zbytek jsou starobní a invalidní důchodci, děti, nezaměstnaní a nepřizpůsobiví a armáda státních zaměstnanců, které je ve většině záležitostí spíše na obtíž.
Ale zpátky k tomu stresu a pracovnímu vypětí, na které si většina stěžuje. Svádí se to na náročnou a zrychlenou dobu. Vraťme se ale na zem ztěch bláhových výšin. Zažívali snad naši předci ve válkách menší stres ? V době krize bez sociálního systému opravdu živořili. V ještě vzdálenější minulosti v robotě na cizím snad trpěli méně ? Určitě ne.Ale museli makat a přijmout vše kolem, jen aby přežili. V dnešní době nejde o přežití, ale aby se člověk měl jak prase v žitě. Jak to, že soused něčeho dosáhl, tak vymyslíme zákon, který mu něco vezme a nám část dá. Navíc své levičácké názory může sdílet s celým světem a ukájet se na internetu svou nesmírnou důležitostí.
To mě fakt štve, když slíším stálé nářky dokola na zlou vládu a společnost, která nám nedopřává. Žádné zlaté české ručičky, ale vychcanost, to nám jde.
"Já bych ti pomohl, třeba počítat ty zlaťáky..." tento citát z jedné pohádky nás vystihuje.Nejradši neplatit žádné daně, pobírat různé úlevy a dávky, nic nenabídnout. Ale na vše nárok zdarma. Já si to zasloužím, já chci.
Doufám, že svou kritiku a pesismismus nepřehnal. Ale když slyším některé nářky, poslal bych dotyčné do minulosti na pole na cizí panství, aby se seznámili s pravým stresem, bídou bez zdravotnické a sociální péče.
Važme si toho, co máme hlavně díky svým předkům a přestaňme jen bulet. Když se nám něco nelíbí, něco proti tomu udělejme kromě toho sdílení.
Hezký víkend všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama