Tak nám urazili úředníčka

13. května 2016 v 8:23 | donPepe |  Úvahy
Začalo to přijetím zákona o státní službě. Normu požadovala EU, to se nedá nic dělat. Do paragrafů nám už nikdo nemluvil, kvalitu tedy mají na triku naši zákonodárci. Nelíbí se mi stále opakovaná mantra o tom, jak zákon zkvalitní státní aparát. To by platilo za předpokladu, že na všechna místa, kterých se to týká, by byla vyhlášená nová výběrová řízení. Chápu, že je to neproveditelné. Když byl úředník špatný a arogantní, zůstane jím i nadále i s výhodou skoro neodvolatelnosti. Došlo jen k zakonzervování současného stavu. Přidáno dostali ti dobří i ti špatní. Každý ať si udělá obrázek dle vlastních zkušeností. A teď nám ještě schválili jeho neurazitelnost, resp. když budu upřímný, zaplatím pokutu.
Týká se i policistů, ti občas udělají i něco dobrého, dostávají se do krizových a stresových situací často. I když si myslím, že by se dalo řešit i současnými zákony, ale dejme tomu. Vymahatelnost pokut od nepřizpůsobivých lidí a darebáků, s kterými se potkají ve službě je stejně velmi nízká, jako vymahatelnost práva v ČR vůbec.
Vrátím se k úředníkům. Když nebudu spokojen, dám to najevo slušně sdělením o pomalosti a neschopnosti, bude to urážka ?
Vztahovačný úředník ve své bublině moci bude považovat za urážku jakékoliv negativní sdělení. Kdo to rozhodne ? Správní soud ? Budu se moci odvolat k soudu, ke kterému si nechám vypracovat znalecký posudek o konkrétním úředníkovi, že je opravdu vůl, blbec, idiot, neschopný lempl nebo trotl ?
Můžu jen doufat, že se nedostanu do křížku se státní mocí, resp. zvůlí. Bohužel, na některé úřady člověk chodit musí.
Zbývá jen parafráze ze známého českého filmu: úředník není vůl, úředník je korunovanej ...
Hezký den všem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama