Pomníky obětem versus malichernosti dneška

9. května 2016 v 11:54 | donPepe |  Úvahy
Dnes nabídnu je n krátké zamyšlení. V těchto dnech si připomínáme konec 2. světové války, uctíváme oběti a oceňujeme pamětníky, kterých valem ubývá. Já osobně se v těchto dnech vždy zastavím u pomníku obětem války a bezpráví v hezkém parku ve svém rodném městě. V duchu vzdávám všem, kterých se to týká, velký hold a vděčnost.
A teď k té malichernosti dneška. Pamětní deska vzdává čest a uctívá všechny padlé ve válce v letech 1939-1945 a dále obětem bojů za svobodu v letech 1948-1989. Hezké rozdělení. Ti, co bojovali za svobodu a podíleli se na budování republiky v letech 1946-1947, mají zřejmě smůlu. A že takové oběti byly. To jen připomíná, jak si jen nějaká politická strana, hnutí a uskupení, si honí triko a zviditelňuje se na úkor obětí, které padly v boji za svobodu. Ať byly členy levice nebo pravice.
Já si v duchu vzpomněl i na oběti, které pamětní deska opomíjí. Možná je to i z mé strany malichernost, že se řídím doslova lety, které jsou zde uvedeny. Určitě to autoři a politici mysleli jinak. V tom případě tam letopočty být vůbec nemusely a památník měl být věnován všem obětem války a diktatury.
Čest jejich památce a nezapomínejme.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama