Sny, přání, cíle

20. dubna 2016 v 9:28 | donPepe |  Životní styl
Dost bylo snů a zpátky do reality, školy, práce. To prožívám v podstatě každé ráno po celý život. S narůstajícím věkem si ovšem noční sny vůbec nepamatuji. Určitě to souvisí se stavem a prací mozku. Na plné obrátky jede v dětství až dospívání, pak mozkové buňky odumírají a mizí. Mé ranné mládí nebylo tolik ovlivněno filmy, seriály a už vůbec ne počítačovými hrami. Zřejmě proto jsem tolik netrpěl nočními můrami. I tak byly sny plné dobrodružství ovlivněné knihami a představivostí. Jen ve snu člověk zažije pocit letu bez tvrdých následků zemské přitažlivosti, neuvěřitelně rychlé přesuny v místě a času. Zdály se mi sny o vykrádání bank s opravdu přesným plánováním, o vojenských konfliktech, o báječné sportovní kariéře, o divocích večírcích s ještě divočejšími lidmi, i o sexu s nenáviděnou učitelkou na gymnáziu. Zde vnitřní rozkaz - dost bylo snů - má své uplatnění a je zcela na místě. Zároveň i zamyšlení, co se mi v tý palici, sakra, honí. Ale nikdy jsem si své sny nezkoušel vykládat podle nějakého snáře. Na to nevěřím. Věřím na to, že když nám něco vrtá hlavou, jsme na emoční houpačce po špatné nebo dobré situaci, tak mozek při zpracovávání těchto událostí nám něco v noci promítne na soukromé plátno.
Pokud chceme sny realizovat ve skutečném životě, bez píle se neobejdeme. Ze snů se stává přání, z přání cíl. U některých předem víme, že jsou nerealizovatelné. U dalších bychom se museli něčeho vzdát, např. vztahu, práce, rodiny. Pak je otázkou priorit, co zvolíme. Je jeden sen, který má v dnešní době skoro každý, sen o závratné výhře a bezstarostném životě. Splnění takového snu by nám ukázalo náš skutečný charakter.
Snění je stejně důležité jako návraty do reality. Tak že každé ráno si mohu říct: dost bylo snů. A každou noc prožít další sen nebo ve vlnu třídit svá tajná přání a měnit je na cíle. Nevím, jestli je lepší způsob, mít jeden sen - přání - cíl a zkoušet ho naplnit, nebo mít seznam a věnovat se jim na přeskáčku. Každý zvolte dle libosti a zkušenosti. A teď dost snů a hurá do práce. Hezký den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama