Proč nesledovat naši fotbalovou ligu

10. dubna 2016 v 10:44 | donPepe |  Životní styl
Kdysi jsem byl velký fotbalový fanda, často na fotbal chodil a zážitky, kdy jsme chodili třeba i na ČFL byly super. S rozmachem intrenetu a dalších televizí, kdy je přenosů až moc, se mi nechce nikam chodit. Věkem jsem se stal pohodlným.
Pravidelně ale nesleduji už ani v televizi. Včerejšek mi dal opět za pravdu, proč nesledovat tu taškařici, kterou svaz prezentuje jako náš fotbalový skvost. Nejsem fanoušek ani Sparty, Plzně, Slavie atd. Je mi jedno, kdo vyhraje titul, kdo bude hrát poháry. Zajímá mě spíš, jaký signál a příklad dáváme mladým sportovcům. Velmi, velmi špatný.
Popíšu ve zkratce, co mi dalo další důvod se příště nekoukat. Pan Petržela předvedl zase jeden z těch svých obvyklých kousků. Už má za sebou nafilmované pády, zákeřné fauly (rozhodčí ani nepíská), úmyslné prošlapnutí soupeře při přerušené hře atd. Míč si zpracoval rukou, pak tedy předvedl hezké sólo a dal gól. Evidentní ruku musel vidět jak pomezní, tak hlavní rozhodčí. Oni totiž sledují hlavně balón, tak výmluvy, že byl špatný úhel nebo byli daleko (hlavní) neobstojí. Přiznání zpracování rukou je ve fotbale opravdu vyjímečné, slovy klasika: Maximálně jednou za deset let. Bohužel, na rozdíl od hokeje, kde se na fair play dbá daleko více. Dočkáme se maximálně vyjádření, že ruka je, když ji sudí zapíská. Přeloženo - podvádějte, kraďte, budťe zákeřní, když vás nikdo nevidí nebo netrestá, je to v pořádku. Můžu i připomenout případ pana Limberského a jeho známou bouračku, vulgarity a útěk pod vlivem alkoholu. Nic z toho nevadí, bude dál reprezentovat.
Námitka, že je to sport a vše k tomu patří, včetně chyb rozhodčích také neobstojí. Kdyby hráli zadarmo, možná. Ale pro všechny zúčastněné je to zaměstnání, velmi dobře placené. Už od malička hráče vychováváme v izolované bublině, kde na hřišti je vše dovoleno v zájmu výsledku. Přesvědčujeme je o jejich vyjímečnosti. Do toho zapadá i tah zaměstnat pana Tomáše Skuhravého na svazu, kde se věnuje mládeži. Doufám, že je učí podvody včetně těch pojistných, za které nedostal pravomocný trest jen díky amnestii.
Mnohokrát jsem slyšel i argument, že se tak chová jen na hřišti, jinak je to hodný kluk. Opět přeloženo, doma v pohodě, v práci je to lhář, korupčník a zákeřný hajzl. Kdyby to byl policista, tak doma v pohodě, jen ve službě mlátí lidi a bere úplatky.
V prohnilém systému prostě vítězí ti prohnilí. Když hráče od mala neučíme etice, pokoře a úctě k soupeři a divákům, není se čemu divit. To se odráží ve faktu, že za posledních 5 let se v TOP lize v Evropě prosadil jen pan Darida, jinak všichni hráči i z opěvované Plzně i Sparty vracejí s brekem po půl roce na lavičce. Nechápou proč, vždyť doma byly hvězdy.
Samozřejmě i v zahraničí se dějí negativní věci, ale tresty a důsledky jsou daleko závažnější. Klade se důraz na chování i mimo hřiště, fanoušek a sponzoři neodpouští. Ale i takový fotbalový génius jako pan Messi je teď známý kvůli neplacení daní. To nechápu, nechce platit daně společnosti, která mu umožňuje astronomické výdělky za něco, co ho baví. I když u něj je cítit hlavně vliv rodiny a lidí, kteří se na něj přilepili.
Abych to shrnul, těším se, až samostatná liga bude na placeném kanále a nebude brát prostor na neplacených kanálech opravdovým sportům. Jak se dozvím stanici, vyškrtnu si jí ze své nabídky programů, i kdybych měl zrušit sledování dalších stanic. Protože takový hnus produkt podporovat nechci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama