Hlavu vzhůru

12. dubna 2016 v 9:43 | donPepe |  Úvahy
Hlavu vzhůru, dříve jsem slyšel často, i ve své hlavě. Dnes už se moc nepoužívá. Je spousty jiných výrazů, mladší generace na to má spoustu zkratek a počeštěných výrazů, v kterých se já neorientuji. Zajímalo by mě, jestli danné úsloví používají tzv. kouči. Spíše ne, ale nemám osobní zkušenost. Se svými problémy jsem se zatím vypořádal sám. A že se jich někdy nashromáždilo. Je důležité po životní ráně se vzpamatovat, hlavu vzhůru a jít dál. Ovšem nesmíme to přehánět, když už máme hlavu dole, je důležité si ten pohled zapamatovat. Když budeme dávat hlavu neustále vzhůru, tak nás to může odtrhnout od reality a ubytovat nás ve vzdušném zámku. Nebo jsou situace, kdy po každém zvednutí následuje rána. Někdy musí zůstat chvíli dole, sbírat informace, vyhodnocovat a zvedat se pomalu, nebo se přesunout jinam a pak se teprve zvednout.
Životní prohry i výhry nás mají zocelit. Někdy se poučíme, někdy ne. Je důležité mít se o své zkušenosti s kým podělit. Aby se člověk neuzavřel do sebe a v duchu se jen nezahrnoval motivačními řečmi. Kontakt s ostatními členy společnosti nás udžují v realitě. Hlavu vzhůru a jít dál, klidně i v obráceném pořadí. V dnešní době internetových fór a skupin není těžké najít lidi se stejnými nebo i horšími problémy. Mají své místo, hlavně v počáteční fázi, kdy jsme dole. Ale určitě bych se nezdržoval dlouho, hrozí uvíznutí ve smyčce babrání se v problému pořád dokola. Hlava vzhůru symbolizuje i změnu úhlu pohledu na věc. Ovšem hlavu na stranu nezní tak dobře.
Ještě se vrátím k novému odvětví - koučování. V dnešní stresové době zaměřené na výkon a v neustálé hrozbě frustrace, pro někoho jediná pomoc, pro někoho možnost obživy. Tento trend k nám přišel z USA a dalších západních zemí, kde je trend výchovy dětí vedený k jedinečnosti a vyjímečnosti každého dítěte. Pak se musí stát, že si neví rady v životě, když zjistí, že to tak není. Je smutné, že se o tom neradí se svými blízkými. To odráží další trend doby, na všechno mít svého specialistu. Kouč, stylista, výživový poradce, dentální hygienik (zubař už je málo) a spousta dalších. Jo, a pak tro ještě všechno fláknout na zeď nebo zatweetovat. Jsem zvědavý, kam se to posune za dalších 10-15 let.
Tak hlavu vzhůru, ale pozor kam až, abychom ji nestrčili někomu do ......
Hezký den.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tee Tee | E-mail | Web | 12. dubna 2016 v 14:59 | Reagovat

všichni chceme být něčím odlišní a to z nás už dělá normální každý je něčím jiný a to je na tom něco tak unikátního že když najdete úplně stejného člověka je to celkem dost divné... Ani člověk se kterým chceme strávit celý život tak není na sto procent stejný a to je to unikatní

2 donPepe donPepe | 12. dubna 2016 v 18:05 | Reagovat

Jo, jo. Každý je unikátní, ale měl jsem na mysli výchovu, kdy rodiče říkají, že jejich dítě je vyjímečné a ostatní jsou horší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama