Známky jara

13. března 2016 v 14:45 | donPepe |  Volný čas
Tak jaro se blíží. Máme k tomu mnoho náznaků. Za prvé i v našich televizních předpovědích nám to slibují. A pak jsou tu další signály. Začínají boje play-off v hokejové extralize. Do finiše vstupují světové poháry ve všech zimních disciplínách. Krmítko za mým oknem je čím dál méně navštěvováno malými ptáčky, už jen odháním holuby. Oba víkendové dny byly plné slunce, i když vítr byl stále chladný. Na procházce jsem viděl na zahradách první známky zahradničení jako pálení, hrabání a rytí. Blížící jaro se pozná i na velké docházce na fitness, v parcích se zvyšuje počet běžců a cyklistů. Obchody rozjíždějí nabídku jarních kolekcí, v letácích se na nás smějí zajíčci z různých materiálů a beránek je v každém regále.
Za týden nám jaro přiblíží svátek všech Josefů a týden na to Velikonoce. I když jsou relativně brzy, určitě nebudou bílé. Po zelených Vánocích budou tedy i zelené Velikonoce. To je dobrá zpráva. S rostoucím počtem slunečných dní se zvyšuje i četnost usměvavých tváří v ulicích. Délka dne se prodlužuje. Příroda snad zvládne i menší příval srážek a nebude trpět přes léto.
Tak přeju všem krásný začátek i průběh jara, slavte ho se souladem s přírodou a pohybem, udělejte si čas na své nejbižší i pro sebe.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama