Od dramatu po komedii

9. března 2016 v 8:49 | donPepe |  Životní styl
Život nám přináší nespočet situací různého žánru. Začátek a konec je určen, délku a průběh můžeme částečně ovlivnit. Rozhodně je příjemnější převládání komediálních prvků v našem životě. Co se nám zdá na začátku jako tragické, s postupem času se stává komickým. Nebo co pro jiného neskutečná tragédie je komedií pro druhého.
Jako malé děti toho moc neovlivníme, dle vyprávění rodičů je dětství jedna velká sranda, tak že komedie. Já jsem zažil pozici dítěte i rodiče. Stále platí, že historka je vyprávěna s úsměvem jako veselá, ale původně byla provázená naštvaným monologem a nesmyslnými příkazy. Jinak na roli prarodiče si ještě nějaký čas počkám (aspoň doufám), ale těším se velmi. To už si užiji jen jako komedii bez stresové odpovědnosti.
Každý máme asi doma nějaké rodinné fotoalba s průběhem života. Já mámz průběhu svého života i z dětství mé dcery, kdy ještě na začátku probíhala dokumentace procesem: film 36 snímků, došel, vyvolání a pak se teprve zjistilo, jak proces dopadl. To už je pro současnou generaci nepředstavitelné. Snímky uložené na pořítači, tabletu, telefonu, úložišti a jiných nosičích. Před 20 lety něco nepředstavitelného, jsem sám zvědavý, jaké prvky nám komedie našich životů přidá během dalších 20 let.
Internet a sociální sítě jsou teď plné fotek roztomilých malých dětí zachycující prakticky 24 hodin. Z pohledu rodičů se přece musíme pochlubit, jak je naše dítě roztomilé, co vše umí. Když se ovšem z dítěte začne stávat dospělejší jedinec, nadšení rodičů z ukládání fotek na síť sdílet nebude. Když pak na škole někdo sežene a sdílí foto roztomilého děcka na nočníku, stává se komedie pro diváka tragédií pro hlavního aktéra. Nepomůže zabezpečení nebo smazání, jsou lidé, kteří dokážou ze sítě dostat cokoliv, co tam kdy kdo vložil. Stejně tak při ucházení se o zaměstnání se nehodí digitální stopa plná fotek a videí z pochybných párty se špekem v ruce. Když si vás neprověří takto personalista nebo šéf, může na vás něco vyhrabat závistivý kolega. A z komedie se stává špionážní drama. Jestli s tragickým nebo veselým koncem záleží na našich dalších krocích. Já jsem opravdu rád, že žádná digitální stopa mého dospívání není. K dospívání průšvihy prostě patří. V té době dobrý nápad a recese, je pro mě dnes absurdní drama.
Hodnocení žánru úseků našeho života záleží tedy na úhlu pohledu a časovému odstupu. Ale všem přeji, aby zažívali veselé chvíle, které budou oddechovou romantickou komedií pro všechny zúčastněné.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ďábelská Victoria Ďábelská Victoria | Web | 9. března 2016 v 9:16 | Reagovat

Život je jedno velké drama...

2 pepevize pepevize | 9. března 2016 v 12:46 | Reagovat

[1]: A konec je předem dán ...

3 Fredy Fredy | Web | 9. března 2016 v 14:47 | Reagovat

krásná fotečka..... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama