Každý má svou temnotu

22. března 2016 v 14:31 | donPepe |  Úvahy
Bez temnoty bychom si neuvědomovali světlo a naopak. Každý má svou temnotu v duši. Někdo více, někdo méně. Co někdo v sobě považuje za světlo, druhý vidí jako temnotu. Ale nic není jednobarevné. Když budu brát světlo jako dobré vlastnosti, štěstí, hezké vzpomínky, pak temnota zobrazuje špatné vlastnosti, zlé představy a vzpomínky. Některé vlastnosti mohou být na hranici a přestupovat mezi světlem a temnotou. Když má někdo pokřivenou mysl, ať poruchou nebo výchovou, svou temnotu nevnímá. Zlé vzpomínky a křivdy jsou temnotou v duši pro každého. Vnímání situací je opět subjektivní. Nejdříve se nějaká prohra jeví jako temnota, bereme jí jako životní selhání. Vrací se nám, přemýšlíme, co jsme měli udělat jinak. A uběhne čas, vyrovnáme se s tím a navíc zjišťujeme, že původní temná prohra odtsartovala jiný proces, který nás přivedl na správnou cestu ke světlu. Jde to i obráceně, co jsme v mládí považovali za dobrý vtip a recesi se může změnit na vzpomínku, z které je nám hanba.
Měli bychom se snažit, aby světlo převážilo temnotu. Ať už vyrovnáváním se s naší temnotou nebo přidáváním nového světla.
Vyrovnávat se můžeme sami nebo s pomocí. Všeobecně muži se vyrovnávají sami, problémy si nepřipouští a hrozí, že tamnota je pohltí zcela. Ženy si o pomoc říkají častěji, někdy se ovšem obrátí na nevhodnou osobu. Nejhorší je, když se temnotu snažíme porazit pomocí alkoholu. Rozlišovací schopnosti se pokřiví a pak temnota pohltí veškeré světlo. Důležité je aspoň mít možnost se na někoho obrátit o pomoc. Já jsem také bojoval s temnotou sám, vše pod kontrolou, to zvládnu, musím jít dál. Nejčastější hesla, co mi pomáhala. Pomohlo mi vždy se zaměřit na největší světlo mého života - mou dceru. Zvláště když po temných událostech jsem byl jediný, na kterého se mohla spolehnout. Vše moje temná zákoutí osvětlila starost o světlo někoho jiného. Snáze se vyrovnáme se svou temnotou než s temnotu někoho jiného, hlavně osoby nejbližší. A pomáháním jiným se i naše světlo stane jasnějším.
V dnešní době, kdy se tradiční rodina rozpadá, sociální vztahy nefungují, vítězí agresivita a konzum, je velmi těžké bojovat s temnotou. Ale nikdy nesmíme přestat. Nebojme se obrátit o pomoc a neodmítejme žádosti o ni, ať temnota v našem světle nás nepohltí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 angelofive angelofive | Web | 22. března 2016 v 14:49 | Reagovat

super desing blogu :-)

2 pepevize pepevize | 22. března 2016 v 15:05 | Reagovat

Díkec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama