Díky bohu, že jsem ateista

5. března 2016 v 8:32 | donPepe |  Životní styl
Nejdříve bych rozlišil tři základní pojmy. Víra, náboženství a církev. Víru v něco má asi každý člověk, ať je to věda, příroda, jakýkoliv bůh nebo démon a v poslední řadě třeba Google. Zvláště mladší generace se při jakékoli nejasnosti obrací s vírou na Google, svěřuje se mu, hledá rady na své bolístky.
Z víry se může vyvinout náboženství, určitý systém uctívání, pravidel, obětí a hledání smyslu života na Zemi a řeší otázku, co je po životě. Pak se toho chytí chamtivci, deprivanti, psychopati a vytvoří církev založenou na dalších pravidlech, odpustcích, hromadění majetku a boji se zlem, ve kterém jsou dovoleny všechny prostředky. Součástí je vždy zákaz jíst určitý druh masa nebo pokrmu, nějaký ten půst a pouť někam. Předmanželský sex se nezmiňuje, je zakázán. Svatby se domlouvají předem, vychází vstříc bohatým, mnohem starší muž si může vzít mladičkou nevěstu, která musí být panna. U muže se panictví většinou neřeší. To souvisí s tím, kdo v počátcích řídil společnost. Dále je slibován posmrtný život, který bude tím lepší, čím budeme na Zemi více trpět, nebo vykonávat činy podporující vládnoucí církev. Též se samozřejmě v různých církvích objevují pedofilové, kteří zneužívají své postavení, i když to platí pro všechny obory.
S tím vším souvisí největší hrůzy, které se děly ve jménu víry po celém světě. Nyní se obáváme Islámu. V Evropě se odvoláváme na křesťanské hodnoty. Nezapomínejme ovšem, co se dělo ve středověku, čarodějnické procesy, zabavování majetků nepohodlných církvi, brutální obracování "primitivnějších" národů na víru. Oslavované kulturní bohatsvtí Vatikánu je oslavování loupeživých výprav, vražd za účelem moci. V Evropě aspoň vývoj pokročil a středověkých praktik a pravidel jsme se zbavili, na rozdíl právě od Islámu. V tom je jeho nebezpečí, kruté tresty, nesvoboda, ponížení.
Jsem tedy hrdý na svůj ateismus. Uznávám cizí názory, debatuji o nich. Uznávám rovnoprávnost, nesnáším ubližování slabším a bezmocným, ponižování a šikanu. Jsem rád za svobodu slova, snažím se žít v souladu s přírodou a nevzývám wi-fi a Google, i když občas si od něj poradit nechám.
Přeji všem svobodné žití, snažte se být dobří, zastávejte se slabších a neustupujte zlu.
Krásný víkend.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama