Ani klíč někdy nepomůže

1. března 2016 v 15:11 | donPepe |  Volný čas
Zmínil bych dva své zážitky se zamčenými dveřmi, kdy ani klíč nepomohl, a samozřejmě malé ponaučení, jak předejít stejným zážitkům. Moje bývalá manželka měla ten zvyk, po příchodu domů dát klíče zevnitř do zámku. Já to tak nikdy nedělal a spokojil jsem se jen s upozorněním, že je to nebezpečné kvůli vyběhnutí ven bez klíčů. Měli jsme asi tříměsíční dcerku, já pracoval naštěstí kousek od domu. Přišla za mnou do práce, že si zabouchla dveře a nemůže se dostat domů. Neváhal jsem a šel. Už na cestě jsem se ptal, jestli je nenechala v zámku. Odpověděla, že určitě ne. Po příchodu jsem samozřejmě zjistil, že odemknout nelze. Jelikož dítě mělo hlad a ani s oblečením to nebylo zrovna dobré, tak jsem neváhal a dveře vyrazil. Proběhla krátká úderná hádka. Koupil jsem nové dveře a zámek, který na vnitřní straně má válec, který nahrazuje klíč.
A už se nikdy nemohlo stát, že klíč zůstane v zámku, vřele doporučuji i do domácností s dětmi, kdyby náhodou je napadlo se zamknout a odemknout by jim nešlo.
Druhý příběh je už pro zasmání, kde si za vše můžu sám. Na dveřích mám dva zámky, horní používám jen při delší nepřítomnosti. A jednou jsem byl domluven, že dcerku vyzvedne doma moje mamka a já se rovnou z práce po denní šichtě vydal na menší chlastačku. Teda původně měla být menší. Trochu se to zvrtlo, ale domů až ke dveřím jsem došel celkem v pohodě. A jak tak odemykám, čekal jsem že dveře povolí. Ale ouha, mamka zamkla i horní zámek. Zvrátil jsem se nazad, pořádně se praštil do hlavy a i alkohol zapůsobil a dost dlouho jsem ani nemohl vstát. Ještě že byla noc a bydlím v posledním patře, tak nikdo ze sousedů nezaznamenal.
Poučení - za prvé tak nepít, což vlastně už léta dodržuji, a neopírat se do dveří vší silou. Když jsou zamčené na další zámek, spadnete.
Tak všem přeji, aby potřebné dveře byly vždy otevřené. A ty co mají být zamčené, nechť zůstanou.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jindra Jindra | Web | 1. března 2016 v 16:30 | Reagovat

Nečekaně konkrétní článek a velmi milé počtení.
Klíče v zámku nechápu, snoubenka to tak také dělá, tak doufám, že vyrážení dveří předejdeme. :-D

2 pepevize pepevize | 1. března 2016 v 18:23 | Reagovat

Tak kdyby jsme nepotrebovali rychle nakrmit batole a prevleknout, tak bychtaky zavolal zamecnika :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama