Sv. Valentýn vs. Halloween

14. února 2016 v 15:08 | donPepe
Z tohoto souboje komerčních svátků vychází jako vítěz Halloween. Z pohledu dětí určitě, masky, sladkosti a když mám pifku na nějakého souseda, mohu naházet vejce na dům nebo použít toaletní papír. Z pohledu dospělých pakárna s maskou a dětmi, které chtějí složitý kostým nesmyslného charakteru. Teenageři mohou využít ke schůzkám na neobvyklých místech a samozřejmě k večírku, na ten se záminka vždy hodí. Bohužel patřím ke generaci, která v mládí neabsolvovala, tak to znám jen z pohledu rodiče, ale i tak mi utkvěl v paměti spíše maškarní ples, který je pro naši zeměpisnou polohu tradičnější. Při shrnutí utrácení na tento svátek slouží k přípravě kostýmů, koledování o sladkosti, tak že k radosti pro děti a dospívající, starost pro rodiče. Tak proto u mě vítězí.
Svátek sv. Valentýna naopak dětem nic neříká, jen dospělý se chovají trochu divně a dělají jako by se včera nehádali. Snad jen kdyby vyráběli ve školce nebo škole valentýnky. I když na první trapasy a odmítnutí je lepší komornější prostředí. Kdo se nechá zlákat spirálou utrácení a výměny zboží za služby ve vztahu. Nevím, když už mám s někým vztah, snažím se být pozorný a laskavý stále a ne blbnout kvůli komerci. Samozřejmě restauratéři, květinářky a klenotníci svátek vítají.
Mohu poskytnout jednu radu pro muže, když už toho mají dost a stýská se jim po samotě. Při otázce drahé polovičky: "|Copak dostanu k Valentýnu ?" s úsměvem odpovězte:"Ale drahá, to je svátek zamilovaných, to se nás netýká." A pak můžete svátek zamilovaných strávit v oblíbené restauraci s podobně naladěnými přáteli. Samozřejmě myšleno v nadsázce, každá laskavost, upřímnost a krásně strávené chvíle v páru potěší a prodlouží život, jen nečekat na ten oficiální den.
Všem přeji krásné prožití všech možných svátků a někdy zase načtenou.

donPepe
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama