Není snídaně jako snídaně

15. února 2016 v 10:20 | donPepe |  Volný čas
Patřím k lidem, kteří začínají den snídaní. Ničemu se nevyhýbám, snad kromě ovesných kaší. A taky drožďovou pomazánku si v souvislosti se zážitky z vojny nedávám. Jinak sladké pečivou, salám, sýry, housky, chleba, jogurt, ovoce i dětskou přesnídávku. A samozřejmě šálek kávy, když se peru s nemocí, tak hrnek čaje. Tento rituál držím celý život, ať pracovní doba začínala brzo nebo jsem směnoval. Za prvé energii potřebuje každý a samotný rituál též uklidní. Jedinou vyjímku jsem dělal po noční, kdy jsem hlad opravdu neměl.
Pro někoho je snídaně jen káva, čaj a cigareta. Znám spoustu lidí, kteří takto snídají. Také děti a mládež občas před školou nesnídá. Holky kvůli linii, kluci možná z lenosti. A pak to dohání tyčinkami, bagetami a energetickými drinky, protože první hodiny ve škole vítězí únava, důsledek nedostatku energie. Svou dceru jsem od mala vedl k snídaňovému rituálu a byl jsem celkem úspěšný pokud jde o základní školu, na střední už to bylo horší. Mám ovšem jednu úsměvnou historku. V první ročníku škola nevařila, studenti museli docházet do vzdálenější jídelny, tak dcera jedla doma. Měla připravenou porci oběda na talíři na ohřev v mikrovlnce. Tak jsem i po příchodu z práce domů poznal, že už byla doma ze školy. A jednou měla něco domluvené s holkami přímo ze školy, tak porci svíčkové zvládla k snídani. Energie jí tedy určitě nechyběla. Shodou okolností jsem z práce přišel dříve, tak mi hned došlo. Pak jsme se tomu společně zasmáli. Dnes už bydlí s přítelem a snídani si ráno dává. Tak v tomto ohledu jsem jako rodič uspěl.
A ještě jedna historka z minulého týdne, méně úsměvná, určitě k zamyšlení. Já většinou snídám doma, mám rád klid. Nedávno ovšem došlo ke znovuotevření restaurace s nabídkou snídaní. Vyrazil jsem hned ráno po probuzení, objednal si míchaná vejce, toast a čaj. Kousek ode mě seděla žena neurčitého věku, já hádám tak klem třiceti. Během mé snídaně si dala dvakrát 2 dcl vína. Pak platila, dle ceny to měla třikrát. Já dojedl, poděkoval a zaplatil. Při odchodu to té paní zřejmě nedalo a objednala s ještě jednu sklenku. Tak je vidět, že snídani si představuje každý jinak. Já osobně mám nízký tlak a doktorka mi doporučuje ráno malou šťopičku na srovnání, ale já mám rád čistou hlavu.
Tak přeji všem dobrou chuť ke všem druhům snídaní, ale láhev vína po ránu nedoporučuji. To radši tu svíčkovou nebo vepřové závitky v banánovém listě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama