Jak překonat chřipku

16. února 2016 v 16:16 | donPepe |  Životní styl
Jako každou zimu při střídání teplot se ozývá virus chřipky. Jak jí překonat nebo se jí vyhnout řeší skoro každý. Tak začněme prevencí. Zdravě žít, otužovat se, vyhýbat se stresu. To poslední v dnešní uspěchané době je takřka nemožné. Existuje i očkování, ale já osobně nikdy nevyužil. Za mého mládí to nebylo, a starého psa novým kouskům nenaučiš. Ale určitě pro rizikové skupiny vhodné řešení. I když nechíte se očkovat na jiný kmen, a moc to nepomůže. Člověk též nepozná s každým rokem vyhrožování o novém kmenu, kdy je to pravdivá informace a kdy se jen snaží prodat farmaceutické firmy svůj produkt. Paranoa patří k duchu doby.
Stále též platí, že si chřipka vybere i dost obětí na životě. Nezemře se přímo na ni, ale např. na selhání srdce, kdy prostě unavený nebo starší organismus nevydrží zátěž. To souvisí třeba i stím, jak hlavně v mládí má člověk touhu chřipku přechodit kvůli práci nebo prostě nechce nic zameškat. I já to párkrát udělal. Při dnešní dostupnosti medikamentů a doplňků není těžké. Ale stejně se to na organismu podepíše a až nás to skolí, je to o dost horší. Tak že asi tak posledních 15 let, jakmile se cítím malátný a nastydlý, zůstávám doma. Momentálně mám i volnou pracovní dobu, tak ani k lékaři nejdu s chřipkou nebo nachlazením, ale zůstanu doma, popíjím teplé nápoje, případně tlumím horečku. Vždy to chce aspoň tři dny v klidu a pak pomalu doplním pracovní resty. Ani dceru jsem do školy nehonil s příznaky chřipky nebo nachlazení, většinou naopak jsem poznal, že není úplně fit, ještě než propuklo naplno a nechal ji doma. Odměnou byl kratší a lehčí průběh nemoci.
Jako pomůcky poslední roky používám domácí šípkový čaj, cibule s cukrem a jako třešničku na dotu silný čaj se slivovicí, citrónem a medem. Pak se nádherně spí. Moraváci znají určitě lépe, tam slivovici používají i k léčení dětí. Já též otestoval a pomohlo, i když člověk musí ošetřit dávkování :) .
Tak přeji všem, ať se jim chřipka vyhne, a snažte se žít zdravě a hlavně žádný stres. Když už udeří, hybaj lehnout, pít horký čaj, odpočívat.
Krásný zbytek zimy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Starej Brůna Starej Brůna | 16. února 2016 v 21:17 | Reagovat

Já to řešil chlastem, od doby co nepiji nemívam ani chřipku.

2 pepevize pepevize | 17. února 2016 v 8:28 | Reagovat

To je ten zdravý životní styl v souladu s přírodou :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama