Cestování časem

28. února 2016 v 10:37 | donPepe |  Úvahy
Nedávno vědci pozorovali gravitační vlny. V té souvislosti se zmiňovala možnost cestování v čase. Tak se pokusím přidat svůj laický názor na věc.
Nejdříve jsem přemýšlel, jestli cestování v čase nebo časem. Rozhodl jsem se pro časem, jelikož zastávám názor, že lze cestovat jen dopředu, zpátky ni krok. Ale rozeberu i zpátečku. Určitě to nikdy nebude vypadat jako ve filmech, že si sedneme do sedadla, zadáme letopočet a přesunem se. I když dnes můžeme zadat GPS, tak pořád schází ještě nějaká veličina, která nám udává polohu vzhledem k rozpínajícímu se vesmíru. Myslím že i dráhy planet nejsou konstantní, i gravitační vlivy se určitě mění. Tak že zadáme letopočet a GPS a přesuneme se do minulosti na místo, které v té době odpovídá místu, kde jsme byli v budoucnosti. Což může být někde v prázdném vesmíru na dráze naší Země, nebo třeba uvnitř Země. Dá se namítnout, že gravitace Země stroj "nepustí" a udrží ho na stejném místě v čase. To je další varianta, že stroj bude zničen gravitačními silami napříč časem.
Tak že všem skeptikům, kteří tvrdí, že kdyby bylo možné cestovat časem, už by nás někdo navšívil, můžeme vzkázat, že to v budoucnosti neustále zkoušejí, ale jsou zničeni gravitací nebo jejich minipozůstatky bloudí vesmírem. Prostě jen potřebují další veličinu, aby se nastavila poloha vůči celému vesmíru. Což bude asi navždy neřešitelný problém.
Tak tolik nedělní zamyšlení nad cestováním časem.
Pokud jste sami na cestách, ať dorazíte dle plánu přesně tam, kam máte namířeno ve stanoveném čase.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama